Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Tínedžera (17) zakopali kamaráti do piesku: Nakazil sa poriadnym hnusom, po pláži už len obutý!

Zdroj: Facebook/Kelli Dumas
22.08.2018 08:35

MEMPHIS - Chlapcovu nohu infikovala parazitická hlísta. Stalo sa to po tom, ako ho jeho kamaráti až po krk zahrabali do piesku na pláži vo Floride. Na nohe najprv spozoroval vyrážku, z ktorej vznikla otvorená rana. Chlapec nemôže nosiť topánky a nohu si musí denne namáčať do bielidla.


Sedemnásťročný Michael Dumas z Memphisu v štáte Tennessee v júni absolvoval výlet na Floridu. O niekoľko dní nato sa mu na pravej nohe vytvorili hrbolčeky a na hornej časti chodidla otvorená rana. Okrem toho sa sťažoval na únavu. Na pohotovosti mu povedali, že jeho noha je infikovaná parazitickou hlístou machovec. Tri červy má priamo pod kožou, jeden z nich meria takmer osem centimetrov. 

Tínedžera (17) zakopali kamaráti
Zdroj: Facebook/Kelli Dumas

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb človek s miernou infekciou nemusí mať nijaké príznaky. Ale závažná infekcia spôsobuje symptómy v podobe lokálnej vyrážky, únavy, hnačky či straty chuti do jedla. Vajíčka machovca sa nachádzajú v ľudských výkaloch. Ak sa stolica infikovanej osoby použije ako hnojivo, alebo ak nakazená osoba vykoná veľkú potrebu niekde vonku, je veľká pravdepodobnosť, že vajíčka sa zahniezdia do piesku alebo pôdy a odtiaľ sa potom človek nakazí už veľmi ľahko. 

Tínedžera (17) zakopali kamaráti
Zdroj: Facebook/Kelli Dumas

V prípade Michaela to bolo zrejme vtedy, keď ho kamaráti zahrabali do piesku na pláži až po krk. Podľa všetkého sa ale nenakazil jediný; podobné príznaky ako on vykazovali ďalší štyria chlapci. Tínedžer teraz užíva množstvo antibiotík a steroidov a tiež navštívil dermatológa, ktorý sa pokúsil hlísty zamraziť. "Aj napriek tomu, že použil kvapalný dusík, Michael stále cítil, ako sa hlísty hýbu pod jeho kožou," povedala matka Kelli.

Tínedžera (17) zakopali kamaráti
Zdroj: Facebook/Kelli Dumas

Prostredníctvom Facebooku upozorňuje ľudí na to, aby na pláži nosili obuv. Jej syn momentálne vôbec nemôže nosiť topánky a nohy si musí každý deň máčať v zriedenom bielidle. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články