Sobota2. december 2023, meniny má Bibiána, Viviána, zajtra Oldrich

Obrovská tragédia na ceste: Auto letelo 250 km/h, zabilo celú rodinu! Na zbabelého vodiča vydali európsky zatykač

Touto fotografiou polícia verejne pátra po podozrivom Sebastianovi Majtczakovi. Zobraziť galériu (2)
Touto fotografiou polícia verejne pátra po podozrivom Sebastianovi Majtczakovi. (Zdroj: Polícia Piotrków Trybunalski)

LODŽ - K tragéii prišlov susednom Poľsku. Po diaľnici sa rútil ako najväčší frajer na svete, no po tom, ako jeho vinou zomrela posádka auta, do ktorého narazil, zbabelo zdrhol preč. Teraz poľská polícia vydala na podozrivého c (32) európsky zatykač.

Nezodpovedný 32-ročný vodič išiel 16. septembra na svojom BMW rýchlosťou najmenej 253 km/h v rýchlom pruhu na diaľnici A1 pri poľskom meste Piotrków Trybunalski.  Povolených bolo 120km/h. Zrejme stratil kontrolu nad svojím autom a narazil do zadnej časti vozidla Kia Proceed s trojčlennou rodinou. To narazilo do zvodidiel a vzbĺklo. Všetci traja pasažieri, vrátane len päťročného dieťaťa, uhoreli.

archívne video

Nehoda motorkára a auta v Zlatých Klasoch (Zdroj: Topky/PH)

Vodič, ktorý nehodu spôsobil, utiekol a ukrýva sa. Na Sebastiana Majtczaka, ktorý sa narodil v nemeckom Bonne, je preto teraz vydaný celoeurópsky zatykač. Informuje o tom poľský denník Rzeczpospolita.

Poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro (53) na tlačovej konferencii oznámil, že rodina vodiča BMW ubezpečila, že 32-ročný muž sa dostaví pred súd. Okresná prokuratúra však pátranie aj napriek tomu zverejnila.

Obrovská tragédia na ceste:
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Polícia Piotrków Trybunalski)

Vyšetrovatelia dúfajú predovšetkým v pomoc od nemeckej justície. Pretože ako ďalej uvádzajú poľské noviny, vodič sa podľa údajov z jeho mobilného telefónu nachádza v Nemecku. 

 

‼️‼️‼️WYPADEK ŚMIERTELNY‼️‼️‼️ 🛣️ A1 338.600 km ➡️ KATOWICE MIĘDZY WĘZŁAMI TUSZYN - PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ZACHÓD ⚠️...

Posted by PolskieDrogi - Zello CB radio w telefonie on Saturday, September 16, 2023

„Požiadal som aj o to, aby v ďalšom priebehu konania – ak tomu okolnosti nasvedčujú – bolo preskúmané, či je obvinenie z usmrtenia s možným úmyslom správne,“ pokračoval Ziobro. Na tento účel je potrebné skontrolovať predovšetkým „stav vedomia vodiča“. Konkrétne či bol 32-ročný vodič opitý alebo mal v krvi drogy.

S fotografiou polícia zverejnila aj osobné údaje muža, podľa ktorých má Sebastian Majtczak poľské aj nemecké občianstvo.
 

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu