VIDEO Prekvapenie v Alpách: Po tropickom lete napadol prvý sneh! Takáto jeseň čaká Európu | Topky.sk

Pondelok, 23. september 2019. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

VIDEO Prekvapenie v Alpách: Po tropickom lete napadol prvý sneh! Takáto jeseň čaká Európu

Zdroj: Twitter
09.09.2019 18:00

WIPPTAL/LIVIGNO – Prežili sme druhé najteplejšie leto v histórii meteorológie a ledva sme sa z neho spamätali, obyvateľov alpských oblastí prekvapilo prvé sneženie! A to nielen na vznešených vrcholoch Álp, ale aj pod nimi. V Alpách z rakúskej i talianskej strany prešiel dážď do plynulého sneženia.


Najšokovanejšie boli asi tirolské kravičky. Na sneh sú zvyknuté, ale takto zavčasu? Celkom ochotne sa teda ponáhľali z paše domov do teplých maštalí. Studený front sa medzitým nad Európou rozpadol. „Kým v severnej Európe panuje nestabilné jesenné počasie, nad strednou Európou sa uvoľnila cesta pre prílev teplejšieho vzduchu sponad Azorských ostrovov,“ oznámil Manfred Spatzierer, rakúsky meteorológ zo strediska na kontrolu búrok.

Aj meteorologický portál Istramet zverejnil snímku skutočného zimného počasia, ktoré v pondelok ráno zavládlo v talianskom Livigne vo výške 1 800 metrov nad morom.Prognóza však sľubuje stúpajúce teploty. Víkendové chladné a daždivé počasie sa postupne zmení na príjemné babie leto a v piatok by malo byť v strednej Európe až 27 stupňov Celzia.

Prvé predpovede hovoria, že po teplom lete a krátkom studenom fronte bude nasledovať zlatá jeseň.


Galéria

Legendárne novoročné ochladenie na Legendárne novoročné ochladenie na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit
VIDEO: YouTube/WetterOnline

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články