°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Poliaci si lámu hlavu nad zvláštnou záhadou: Ako TOTO mohlo vyrásť v lese? Nikdy nič také nevideli

Ako sa tam dostal?
Ako sa tam dostal?
Zdroj: YouTube/STEFAŃCZYK STUDIO/Muzyczne Radio
27.09.2019 20:00

VARŠAVA - Na čistinke uprostred lesa pri meste Boleslawiec na juhu Poľska zčistajasna vyrástol naozajstný vodný melón, ohlásila spravodajská televízia TVN 24 s tým, že nad úkazom si teraz všetci lámu hlavu. Melóny sa totiž v Poľsku kvôli nepriaznivým podmienkam nepestujú ani na záhradkách, nieto v dolnosliezskych hájoch.


FOTO Mama kúpila pre svoje dieťa plienky: Zostala v šoku z toho, čo v nich po otvorení našla

Melóny potrebujú teplo, svetlo a veľa vody. Pestujú sa na juhu Európy, v Turecku či v iných krajinách s teplejšou klímou, pripomenula poľská televízna stanica.

Poliaci si lámu hlavu
Zdroj: YouTube/STEFAŃCZYK STUDIO/Muzyczne Radio

"Tu rozhodne chýbala voda. Leto bolo suché. Množstvo záhradkárov by mohlo rozprávať, ako veľmi museli zalievať, aby zožali aspoň niečo z toho, čo zasadili. Ale tu nám bez zalievania, bez akejkoľvek starostlivosti vyrástol melón," povedal o náleze lesník Daniel Kaczmarek s tým, že nič podobné ešte nevidel.

Existuje niekoľko hypotéz, ako sa mohol melón do lesa dostať - plodinu mohol na mieste pojedať hubár či drevorubač a zostali tu po ňom jadierka, prípadne mohol semienko priniesť vták. Každopádne vraj lesníci nemajú v úmysle niečo s nezvyklým "lesným plodom" podniknúť a nechajú ho, aby sa prirodzene rozložil. "Kto vie, možno budúci rok tu melónov bude viac," dúfa televízia TVN 24.
 


Galéria

Ako sa tam dostal?

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/STEFAŃCZYK STUDIO/Muzyczne Radio

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články