Streda, 19. máj 2021. Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard.

Najnovší prieskum, Smeru kauza únosu Vietnamca neuškodila: Most-Híd na pokraji katastrofy

Robert Kaliňák
Robert Kaliňák
Zdroj: Topky.sk / Martin Bublavý
18.08.2018 11:20

BRATISLAVA – Ak by sa parlamentné voľby konali v polke augusta, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 21,4 percenta. Ako druhá najsilnejšia by skončila SaS, podporilo by ju 15,7 percenta respondentov, tretia by bola SNS s 11 percentami.


Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1000 respondentov uskutočnila agentúra AKO v dňoch 15. až 17. augusta. Agentúra realizovala prieskum formou telefonického dopytovania.

Respondentom položila otázku – „Ak by sa tento víkend konali voľby do Národnej rady SR, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Budem vám strany čítať v náhodnom poradí".

Na štvrtom mieste skončila Kotlebova ĽSNS, volilo by ju 10,9 percenta opýtaných. Hneď za ňou sa umiestnila Sme rodina - Boris Kollár s 10,3 percentami. Nasledujú OĽaNO (8,4 percenta), KDH (6,1 percenta), Most-Híd (5,3 percenta), Progresívne Slovensko (4,1 percenta), Spolu – občianska demokracia (3,3 percenta) a SMK-MKP s tromi percentami. Ostatné strany alebo hnutia by nezískali ani podporu jedného percenta oslovených.

Najnovší prieskum, Smeru kauza
Zdroj: Topky.sk

Smer-SD by v parlamente získal 36 kresiel, SaS 27, SNS 19 a Kotlebova ĽSNS 18. Sme rodina – Boris Kollár by mala v Národnej rade SR 17 mandátov, OĽaNO 14, KDH desať a Most-Híd deväť.

Na voľbách by sa zúčastnilo 70 percent respondentov, 11,2 percenta opýtaných deklarovalo, žeby určite nešli voliť, 17,3 percenta ľudí nevedelo, koho by teraz volili a 1,5 percenta oslovených odmietli prezradiť, koho by volili.


Galéria

Robert Kaliňák Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články