MIMORIADNE Vážna nehoda autobusu v Žiline: FOTO Viezli sa v ňom prevažne deti, počet zranených stúpol | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

MIMORIADNE Vážna nehoda autobusu v Žiline: FOTO Viezli sa v ňom prevažne deti, počet zranených stúpol

Nehoda autobusu v Žiline.
Nehoda autobusu v Žiline.
Zdroj: Facebook - Polícia SR
20.05.2019 14:35

ŽILINA - Hasiči zo Žiliny sú aktuálne v plnom nasadení. Ako informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti, zasahovali aj pri dopravnej nehode linkového autobusu, ktorá sa stala v mestskej časti Zádubnie v Žiline. Počet zranených stúpol. Posledná informácia hovorí o tom, že poranenia rôzneho charakteru utrpelo 25 ľudí.


"Pri nehode zišiel autobus z cesty, pričom sa v ňom v tom čase nachádzalo 40 cestujúcich. Následkom nehody utrpelo doposiaľ 14 osôb zranenia rôzneho rozsahu," informovali spočiatku hasiči. Ako ďalej uviedli, zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc a tiež zabezpečili havarovaný autobus proti vzniku požiaru. "Na miesto udalosti smeruje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby," dodali. Zásah potvrdila aj hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Nehoda autobusu v Žiline.
Zdroj: Facebook - Polícia SR

Tá neskôr uviedla, že lekár bol na miesto dopravnej nehody vysadený z paluby pomocou lanovej techniky. "Od zasahujúcich záchranných zložiek si do svojej starostlivosti prevzal 72-ročného muža, ktorý utrpel poranenie hlavy, hornej a dolnej končatiny. Po poskytnutí primárneho ošetrenia bol v transportnej sedačke z miesta evakuovaný a v stabilizovanom stave letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Žiline," znelo vo vyjadrení Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Medzi cestujúcimi boli prevažne deti

Medzi zranenými z havarovaného autobusu v Žiline bolo 11 detí. Spolu sa zranilo 25 osôb, väčšina utrpela ľahké zranenia ako odreniny a pomliaždeniny. Nehoda si vyžiada aj dve stredne ťažké poranenia. Išlo o úraz hlavy a chrbtice.

Autobus skončil v jarku.
Zdroj: Facebook/HaZZ

Jedna osoba sa zranila ťažko. Pacientov previezli do nemocníc v Žiline, Čadci a v Považskej Bystrici. Spolu zasahovalo šesť posádok pozemných záchranárov a jedna posádka leteckých záchranárov. Informovala o tom hovorkyňa záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Nehoda autobusu v Žiline.
Zdroj: Facebook - Polícia SR

Udalosť ovplyvnila aj dopravu. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky a podľa dopravného servisu Zelená vlna bol úsek istú dobu úplne neprejazdný. V súčasnosti je prejazdný v jednom pruhu a dopravu riadia policajti.

Nehoda autobusu v Žiline.
Zdroj: Facebook - Polícia SR

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová doplnila, že dychová skúška u vodiča autobusu požitie alkoholických nápojov nepotvrdila. "Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline," uviedla Balogová.

Nehoda autobusu v Žiline.
Zdroj: Facebook - Polícia SR


Galéria

Nehoda autobusu v Žiline. Nehoda autobusu v Žiline. Autobus skončil v jarku. Nehoda autobusu v Žiline. Nehoda autobusu v Žiline. Nehoda autobusu v Žiline.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články