°C

Štvrtok, 26. november 2020. Meniny má Kornel, zajtra Milan.

Zlámaný Boris Kollár v nemocnici po autonehode: POMOC s nákladnou liečbou… Stojí až milión eur!

Boris Kollár neodmietol pomôcť s nákladnou liečbou.
Boris Kollár neodmietol pomôcť s nákladnou liečbou.
Zdroj: Facebook/Sme rodina
15.11.2020 20:00

BRATISLAVA - Koncom októbra mal predseda Národnej rady Boris Kollár (55) desivú autonehodu. Vo vážnom stave skončil v nemocnici. Dodnes je pripútaný na lôžko. Napriek tomu neodmietol pomôcť s nákladnou liečbou, ktorá stojí milión eur!


Borisovi Kollárovi sa priamo do nemocnice ozval moderátor Vilo Rozboril. V jeho relácii V siedmom nebi totiž rieši už dávnejšie medializovaný prípad malej Lívie, ktorá bojuje s neliečiteľnou a smrteľnou chorobou. Jedinou nádejou na zlepšenie jej zdravotného stavu je experimentálna liečba v Amerike, ktorá je však šialene drahá. 

Dievčatko sa pritom narodilo po bezproblémovom tehotenstve ako zdravé bábätko. Lepšie povedané, nič nenasvedčovalo tomu, že by sa od iných detí niečím líšila. Po čase si však rodičia všimli, že malá princezná vo vývoji nenapreduje ako ostatné deti. Po rôznych vyšetreniach lekári vyriekli šokujúci ortieľ. Diagnóza znela: Canavanova choroba. 

Malí Lívia trpí Canavanovou chorobou.
Zlámaný Boris Kollár v
Zdroj: TV JOJ

Prognózy boli veľmi zlé - podľa slov odborníkov sa detičky s týmto ochorením dožívajú maximálne 10 rokov, pretože sa nedá nijako liečiť. Je však možnosť experimentálnej génovej liečby v Amerike. Liečivo by po jednorázovom aplikovaní do poškodenej časti mozgu malo chorobu zastaviť a dokonca spustiť regeneráciu zničených mozgových buniek. 

Mama malej Lívie sa nevzdáva a usporiadala zbierku na nákladnú liečbu.
Zlámaný Boris Kollár v
Zdroj: TV JOJ

Liečba je dohodnutá, výroba lieku trvá 10 mesiacov. No aby mohol byť podaný do konca roka 2021, mal by byť uhradený už v januári. No problémom je, že rodinu to bude kompletne stáť milión eur. Na transparentnom účte, ktorý zriadili, je však doposiaľ vyzbieraných len necelých 370 tisíc eur! Aj preto moderátor oslovil predsedu Národnej rady. 

Ten aj napriek vážnym zraneniam, s ktorými leží v nemocnici, podal pomocnú ruku a mame malej Lívie poslal 10 tisíc eur. No to stále nestačí. Celý príbeh si pozriete dnes večer na Jojke!

Boris Kollár poslal na liečbu malej Lívie 10 tisíc eur.
Zlámaný Boris Kollár v
Zdroj: TV JOJ


Galéria

Boris Kollár neodmietol pomôcť Malí Lívia trpí Canavanovou Mama malej Lívie sa Boris Kollár poslal na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články