°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

Lekár Traubner otvorene o Krížikovej (†85): Snažil sa zachrániť jej zdravie... Nedala si povedať!

Lekár Traubner otvorene o zdravotných problémoch Evy Krížikovej.
Lekár Traubner otvorene o zdravotných problémoch Evy Krížikovej.
07.04.2020 14:00

BRATISLAVA - Uplynul už týždeň, odkedy do hereckého neba odišla famózna umelkyňa Eva Krížiková (†85). Ikona divadelných dosiek zomrela v nemocnici v Malackách minulý utorok predpoludním, najbližší sa s ňou v úzkom kruhu rozlúčili o dva dni nato v bratislavskom krematóriu. O zdravotných problémoch herečky najnovšie prehovoril aj jej bývalý lekár, profesor Pavel Traubner (78).


Traubner patril medzi blízkych rodinných priateľov zosnulej herečky, no v rukách ju mal aj ako lekár. Jej zdravie sa snažil dať do poriadku ešte pred pár rokmi. Pre čas.sk profesor prezradil, že u Krížikovej sa začali objavovať komplikácie, ktoré mali neurologický charakter, mala problémy s chrbticou. „Snažil som sa jej pomôcť a, chvalabohu, vždy sa to podarilo. Je faktom, že neskôr mala zvýšený pocit únavy a trochu aj pocit neistoty na doskách, ktoré znamenali pre ňu svet,“ vyjadril sa pre spomínaný denník. 

Eva Krížiková vraj nechcela brať lieky, odmietala aj seknúť s fajčením.
Lekár Traubner otvorene o

Hoci chcel Traubner pomôcť zlepšiť jej stav aj po iných stránkach a snažil sa, koľko mohol, herečka bola tvrdohlavá a odmietala radikálnejšie riešenia svojho chradnúceho zdravia. „Bola nedisciplinovaná pacientka, nechcela brať lieky, nechcela prestať fajčiť. Ja som s ňou tvrdo bojoval, ale s ňou sa nedalo. Nedala si povedať. V tomto bola svojská,“ priznal otvorene, no zároveň si na svoju kamarátku ešte s láskou zaspomínal. „Bola nesmierny zdroj veselosti, vtipov, ktoré vedela perfektne interpretovať,“ dodal Traubner. 


Galéria

Eva Krížiková Lekár Traubner otvorene o Eva Krížiková vraj nechcela Profesor Pavel Traubner

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články