V KDH opäť uvažujú o tom, že by do prezidentských volieb postavili Čaučíka | Topky.sk

Nedeľa, 25. august 2019. Meniny má Ľudovít, zajtra Samuel.

V KDH opäť uvažujú o tom, že by do prezidentských volieb postavili Čaučíka

Marián Čaučík
Marián Čaučík
Zdroj: TASR – Pavel Neubauer
17.01.2019 20:35

BRATISLAVA - V KDH opäť uvažujú o tom, či by do marcových prezidentských volieb nepostavili Mariána Čaučíka, o ktorom uvažovali od začiatku. Chcú hovoriť s OĽaNO. Potvrdili to zdroje z prostredia KDH. Predseda KDH Alojz Hlina to zatiaľ nekomentuje.


KDH nedávno oznámilo, že prezidentského kandidáta nepostaví, názor mení po tom, čo predsedníčka klubu OĽaNO Veronika Remišová oznámila, že kandidovať nebude. "V KDH plánujú zistiť, či ich pôvodný prezidentský kandidát Marián Čaučík, vzhľadom na tieto nové okolnosti by mal potenciál získať 15 podpisov poslancov v parlamente," uviedol zdroj, ktorý si neželá byť menovaný.

Získať 15.000 podpisov od občanov podľa neho už je riziko, keďže je málo času. Kandidáti totiž musia podpisy odovzdať do 31. januára. Zvažujú podporu hlavne poslancov OĽaNO, chcú sa pokúsiť o to, aby bol Čaučík ich spoločným konzervatívnym kandidátom.

Ako sa v prezidentských voľbách zachová OĽaNO, stále nie je jasné. Remišová uviedla, že sa naďalej budú snažiť o to, aby sa kandidáti medzi sebou dohodli a konali v záujme Slovenska. OĽaNO má podľa jej slov pripravený aj plán B, pokiaľ k dohode medzi Robertom Mistríkom, Františkom Mikloškom a Zuzanou Čaputovou nedôjde.

Čaučík by sa podľa ďalšieho člena KDH údajne mohol dohodnúť s Františkom Mikloškom, aby ho Mikloško podporil. "Asi aj preto, že KDH by vedelo ponúknuť Vladimírovi Palkovi kandidatúru na ich kandidátke do europarlamentu," vysvetlil. František Mikloško povedal, že nateraz neuvažuje o odstúpení z boja o palác v prospech silnejšieho kandidáta. Chce sa dostať do druhého kola volieb, nad zlým výsledkom neuvažuje.

Predseda KDH Hlina odpovedal, že tieto skutočnosti nateraz nechce komentovať. Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov bude možné doručovať do 31. januára 2019 do polnoci.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články