Prezidentskí kandidáti diskutovali o zdravotníctve, podľa Mikloška poisťovne nedokážu hradiť všetko | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Prezidentskí kandidáti diskutovali o zdravotníctve, podľa Mikloška poisťovne nedokážu hradiť všetko

František Mikloško
František Mikloško
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
18.02.2019 12:35

BRATISLAVA - Prezidentskí kandidáti Štefan Harabin, Eduard Chmelár a František Mikloško v pondelkovej diskusii pod záštitou Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR) diskutovali aj o problémoch v zdravotníctve. Zamestnávatelia pozvali do diskusie aj najhorúcejších kandidátov na post prezidenta SR. Maroš Šefčovič, Robert Mistrík či Zuzana Čaputová sa však ospravedlnili.


František Mikloško v diskusii uviedol, že pri dnešných možnostiach liečby nie je možné, aby boli poisťovne schopné všetko hradiť. Buď sa budú musieť zvýšiť odvody od viac finančne zabezpečených alebo bude musieť chudobnejším štát viac doplácať. Upozornil tiež na lobizmus farmaceutických firiem, ktorý je podľa neho druhý najvyšší po zbrojárskom priemysle, a na rodinkárstvo v zdravotníctve.

Známy publicista bez servítky: Matoviča je hrubé drievko do toho, čo robí Mistrík a Čaputová

Podľa Eduarda Chmelára má SR zle nastavené priority. “My sme za tridsať rokov nepostavili ani jednu nemocnicu,” povedal. Pripomenul, že namiesto toho, aby sa štát zameral na zdravotníctvo, sú jeho záujmom vojenské výdavky. Jednou z ciest, ako by sa podľa Chmelára dali doplniť zdroje v zdravotníctve, je zrušiť neefektívny systém zdravotných poisťovní, ktorý by sa nahradil priamym financovaním zo štátneho rozpočtu.

Eduard Chmelár
Eduard Chmelár
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

“Peňazí je dosť, len sa nesmie kradnúť.” povedal Štefan Harabin. Upozornil aj na fakt, že za posledných 12 rokov podľa neho zomrelo na vyliečiteľné choroby 40 tisíc ľudí.

Štefan Harabin
Štefan Harabin
Zdroj: SITA/Branislav Bibel


Galéria

František Mikloško Eduard Chmelár Štefan Harabin

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články