Pondelok, 5. jún 2023. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

Ďalšie zemetrasenie v PRIESKUME: Smer sa definitívne vracia na miesto, kde niekoľko rokov nebol, PS sa blíži k Hlasu

Smer si udržiava prvé miesto v posledných prieskumoch.Galéria fotiek (2)
Smer si udržiava prvé miesto v posledných prieskumoch.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel, Ján Zemiar

BRATISLAVA - Voľby by vo februári a začiatkom marca vyhral Smer-SD s podporou 19,5 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 14,5 percenta a Progresívne Slovensko (PS) s 11,4 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK.


Do parlamentu by sa dostala aj strana SaS s podporou 9,2 percenta voličov. Hnutie OĽaNO by získalo 8,5 percenta, Sme rodina 7,4 percenta, KDH 6,3 percenta a Republika 6,1 percenta hlasov.

Archívne video

Pred bránami parlamentu by skončili strany SNS (4,2 percenta), ĽSNS (3,1 percenta) a Aliancia (2,6 percentá). Za ľudí by získalo 2,2 percenta hlasov.

V rámci prieskumovej agentúry Median SK ide už o druhý v poradí, ktorý radí stranu Smer-SD na prvé miesto a Hlas-SD na druhé.

Voliť by išlo len 60% opýtaných, až tretina odmietla účasť

Ochotu zúčastniť sa na hypotetických parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných, desať percent respondentov zase uviedlo, že sa skôr neplánujú zúčastniť a tretina dospelej populácie celkom odmietla účasť na voľbách.

Rokovanie NR SR
Galéria fotiek (2)
Rokovanie NR SR
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Smer-SD získal 36, Hlas-SD 26 a Progresívne Slovensko 21. Za stranu SaS by do parlamentu zasadlo 17 a za OĽaNO 15 poslancov. Trinásť kresiel by získalo hnutie Sme rodina, KDH a Republika rovnaký počet 11 kresiel.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články