Pondelok2. október 2023, meniny má Levoslav, zajtra Stela

VIDEO Smer-SD chce doplniť návrh súvisiaci so zverejňovaním zápisníc z volieb

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR za Smer-SD predložia pozmeňujúci návrh k novele zákona, ktorou sa má zabezpečiť zverejňovanie zápisníc z volieb. Návrh sa má týkať kontroly Štatistického úradu (ŠÚ) SR, podľa šéfa strany Roberta Fica by mohlo ísť napríklad o osobitnú komisiu predstaviteľov strán.

Návrh zverejňovať zápisnice o priebehu a výsledku hlasovania vo volebnom okrsku je súčasťou novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva z dielne poslanca Eduarda Kočiša (nezaradený) z mimoparlamentnej Republiky. Návrh prešiel minulý týždeň do druhého čítania. Smer-SD na utorkovom zasadnutí predsedníctva schválil koncepciu kampane, ako aj prvú časť volebného programu, ktorá sa týka zahraničnej politiky. Nosnou myšlienkou má byť podľa Fica návrat suverenity do našej zahraničnej politiky. Smer-SD presadzuje, aby slovenská zahraničná politika slúžila na presadzovanie našich záujmov a vychádzala výlučne z medzinárodného práva. "Je to potom otázka nezasahovania do vnútorných záležitostí iných krajín," povedal Fico na utorkovej tlačovej konferencii.

VIDEO Smer-SD predstavil závery z predsedníctva strany

Smer-SD predstavil závery z predsedníctva strany (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

Smer-SD odmieta zasielanie zbraní Ukrajine

Program Smeru-SD je postavený na členstve Slovenska v EÚ a NATO s tým, že výnimočnosť Únie spája strana s výnimočnosťou práva politikov a občanov kritizovať jej fungovanie. Chcú, aby mala EÚ vlastnú ekonomickú aj zahraničnú politiku. Ak bude Smer-SD vo vláde, chce presadzovať návrat k myšlienkam V4 ako efektívnej regionálnej spolupráce. "Záleží nám na unikátnom blízkom vzťahu s Českou republikou," dodal Fico. Zopakoval, že v prípade vojny na Ukrajine presadzuje Smer-SD mierové riešenie a odmieta zasielanie zbraní Ukrajine.

VIDEO Smer-SD chce doplniť
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

Smer-SD zároveň zrušil päť okresných organizácií v Bratislave

Šéfom volebného štábu strany bude Robert Kaliňák. Smer-SD zároveň zrušil päť okresných organizácií v Bratislave. Nahradí ich jedna spoločná organizácia, ktorej bude šéfovať vedúci tlačového oddelenia Smeru-SD Ján Mažgút. Strana sa nechce vyhraňovať voči ostatným stranám v súvislosti s povolebnou spoluprácou. Fico označil Smer-SD ako sociálne, protifašisticky a proeurópsky orientovanú stranu. "Ak sa tu trafíme, s kýmkoľvek sme pripravení komunikovať po nasledujúcich parlamentných voľbách," uzavrel Fico.

Viac o téme: VoľbyZápisnicaZverejňovanieSmer-SD
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu