Pondelok, 5. december 2022. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas.

Naď si v Ostrave prevzal Českú a slovenskú transatlantickú cenu

Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Ministrovi obrany SR Jaroslavovi Naďovi (OĽANO) v piatok počas Dní NATO v Ostrave oficiálne udelili Českú a slovenskú transatlantickú cenu. V sobotu o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.


Minister pri tejto príležitosti vyzdvihol, že odborná bezpečnostná a zahraničnopolitická komunita pozitívne vníma prácu slovenského rezortu obrany pri budovaní obranno-bezpečnostných vzťahov medzi Slovenskom a Českom i v záujme pevného ukotvenia členstva SR v NATO a EÚ. "Som naozaj poctený a mimoriadne si to vážim. V neposlednom rade som vďačný za ocenenie nášho úsilia pri podpore Ukrajiny. Spolu s kolegami v rezorte budeme robiť naďalej všetko pre to, aby bolo Slovensko v bezpečí a aby sme našim priateľom pomohli z celých síl. A to presne tak, ako nám oni pomohli v našom národnom povstaní proti nacizmu," uviedol Naď.

Naď si v Ostrave
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Doplnil, že toto ocenenie dostali za desaťročie jeho udeľovania viaceré osobnosti svetovej politiky, ako napríklad Madeleine Albrightová, Anders Fogh Rasmussen, Carl Bildt, Karel Schwarzenberg či Eduard Kukan. Česká a slovenská transatlantická cena je iniciatíva s cieľom odmeňovať osobnosti, ktoré významne prispeli k slobode a demokracii v strednej Európe, posilneniu transatlantických vzťahov a začleneniu stredoeurópskych krajín do euroatlantických štruktúr. Ocenenie udeľujú dvakrát ročne, a to na bratislavskej konferencii Globsec a na Dňoch NATO v Ostrave.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články