Streda, 29. jún 2022. Meniny má Peter, Pavol, Petra, zajtra Melánia.

KORONAVÍRUS Premiér avizuje zmenu stratégie! Čaká nás nový COVID automat: Budeme si za testy platiť?

Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Nový COVID automat by mohla vláda schvaľovať na budúci týždeň. Spojený je aj s novou stratégiou testovania. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval premiér Eduard Heger (OĽANO).


Heger pripustil, že sme už narazili na efektivitu antigénových testov. Poukázal na to, že už od pondelka (3. 5.) sa prestáva vyžadovať test od veľkej skupiny obyvateľov. "Budeme dosahovať hodnotu za peniaze a zároveň budeme chrániť zdravie a životy občanov," komentoval avizované zmeny.

Aplikácie, ako sú eRúško či eKaranténa, sú podľa Hegera prioritou. "Musíme mať tieto aplikácie, potrebné sú z hľadiska prípravy na leto," povedal s tým, že ľudia potrebujú vedieť pravidlá cestovania na dovolenku aj to, čo ich čaká po návrate. "Je to priorita z hľadiska najbližších týždňov," dodal.

KORONAVÍRUS Premiér avizuje zmenu
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

V súvislosti s programovým vyhlásením vlády potvrdil, že v ňom zostalo aj vytvorenie postu vládneho splnomocnenca na ochranu slobody náboženstva alebo viery. Dožadovala sa ho napríklad europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH).

KORONAVÍRUS Premiér avizuje zmenu
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky - Vlado Anjel

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články