Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Špeciálny prokurátor Lipšic čelí kritike kvôli incidentu v kaderníctve: Spoveď, takto to bolo naozaj!

Daniel Lipšic mal
Daniel Lipšic mal "incident" v kaderníctve.
Zdroj: Gettyimages.com, Kancelária NR SR
22.04.2021 12:00

BRATISLAVA - Internet a sociálne siete sú zvláštne miesta, kde sa často zdieľajú rôzne kompromitujúce materiály, hlavne na súčasných politických či iných vrcholových predstaviteľov. Nový špeciálny prokurátor Daniel Lipšic mal v týchto dňoch tiež "šťastie" na takýto incident, keď ho v istom bratislavskom kaderníctve verejnosť načapala bez rúška. V dôsledku aktuálnych opatrení sa okamžite začali vynášať súdy. My sme však bádali kde bol problém a takto sa to celé stalo naozaj!


Vaše tipy

Chvíľa bez respirátora a oheň bol na streche

Na internet unikol záber jedného z bratislavských súkromných kaderníctiev, kde sa rozhodol prísť aj prokurátor Lipšic. Aktuálne opatrenia ale v súčasnosti ľuďom prikazujú v interiéroch nosiť respirátory FFP2 v dôsledku stále hroziacej pandémie koronavírusu. Lipšic ho na fotografii u holičky, kde bol spolu s deťmi nemal. Okamžite sa na jeho hlavu zniesla kritika. 

Špeciálny prokurátor Lipšic čelí
Zdroj: Tip čitateľa

Ako sa to naozaj stalo?

Zo záberu, ktorý sociálnymi sieťami koluje je evidentné, že bol v určitú sekundu zaznamenaný z videa alebo príbehu na sociálnej sieti. Podľa majiteľky kaderníctva Michaely však išlo doslova o sekundy, keďže každý človek sa pri strihaní rozhodne si dať dole rúško. "Akurát keď k nám prišla rodina pána Lipšica, tak sa deti doťahovali, kto sa pôjde prvý strihať. Najskôr sa mal ísť pán Lipšic, ale deti boli veľmi iniciatívne a chceli ísť prvé, tak presne v tej sekunde vznikol ten záber," povedala pre Topky Michaela.

Tento "incident" sa mal stať v pondelok večer, teda v deň, keď dostali viaceré prevádzky vrátane kaderníctiev zelenú na otvorenie. "Bola to doslova sekunda, keď vošiel do kaderníctva so svojimi dvoma synmi. U nás to býva navyše tak, že keď sa príde rodina strihať, najskôr je to otec a až potom deti. On si preto akurát dal dole respirátor, no v tej chvíli jeho syn povedal, že chce ísť prvý on. Lipšic si teda sadol späť do kresla," doplnila majiteľka. O jej slovách koniec-koncov svedčí aj samotný záber, na ktorom má Lipšic respirátor stále na ruke.

Za incident sa Lipšic aj tak ospravedlnil

"Uvedomujem si, že zloženie rúška v kaderníctve je možné iba pri strihaní, ak je to nevyhnutné. Aj keď som bol v danej miestnosti iba so svojimi synmi a kaderníčkou, respirátor som si na krátky čas zložil aj počas strihania mojich synov. Keďže pravidlá sú jasné, za ich porušenie sa ospravedlňujem,“ povedal pre Nový čas Lipšic.


Galéria

Daniel Lipšic mal

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/red
VIDEO: Kancelária NR SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články