Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Obvinenie Fica pre výroky o Mazurekovi je zrušené: Rozhodol o tom špeciálny prokurátor

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
09.04.2021 15:50

BRATISLAVA - Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic zrušil uznesenie o obvinení predsedu Smeru-SD Roberta Fica za výroky o odsúdení poslanca Milana Mazureka (nezaradený) pre jeho vyjadrenia o Rómoch. Potvrdil to hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Upozornil na to Denník N.


"Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic toto obvinenie z úradnej moci ako nezákonné zrušil (...) s tým, že v danej veci vykonal úkon podriadeného dozorového prokurátora v zmysle zákona o prokuratúre," spresnil Skladan. Doplnil, že k obvineniu Fica došlo na rovnakom skutkovom základe ako v decembri 2019, a to uznesením vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry. Aj predchádzajúci špeciálny prokurátor obvinenie zrušil.

Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR vtedy prišiel aj o poslanecký mandát. Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia následne vo videu na sociálnej sieti reagoval s tým, že povedal to, čo si myslí takmer celý národ.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články