Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

KORONAVÍRUS Od zajtra platia nové opatrenia: Cestujúci v MHD i v predajniach lístkov musia mať respirátor

Autobusy v Prešove
Autobusy v Prešove
Zdroj: TASR
07.03.2021 08:25

PREŠOV - Cestujúci v prešovskej MHD musia mať od pondelka (8. 3.) povinne nasadený respirátor. Táto povinnosť platí aj v predajniach cestovných lístkov Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP). Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, cestujúci, ktorí využívajú služby prešovskej MHD, boli doteraz povinní počas cesty v autobuse či trolejbuse mať na tvári nasadené ochranné rúško.


"V zmysle nového uznesenia vlády SR sa však sprísňujú opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Na základe tohto uznesenia majú cestujúci v MHD od pondelka povinnosť počas celej prepravy mať prekryté horné dýchacie cesty pomocou respirátora s ochranným filtrom FFP2 alebo vyšším. Rovnaká povinnosť platí aj v predajniach cestovných lístkov DPMP. Od tejto povinnosti sú oslobodené deti do ukončenia prvého stupňa základnej školy, osoby so závažnými poruchami autistického spektra a osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím," vysvetlil Tomek.

Dopytové otváranie dverí cestujúcimi je dočasne zrušené. Vodiči otvárajú na zastávkach MHD všetky dvere vozidla centrálne. Na vystúpenie na zastávke na znamenie, prípadne na vystúpenie s kočíkom alebo invalidným vozíkom, je potrebné stlačiť tlačidlo STOP.

"Doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča je zrušený. Cestovný lístok je možné si zakúpiť v automate, formou SMS alebo v predajni cestovných lístkov. Nástup a výstup cez predné dvere je zakázaný s výnimkou zrakovo postihnutých cestujúcich. Do priestoru pri kabíne vodiča vymedzeného páskou majú cestujúci vstup zakázaný. Všetky vozidlá MHD sú každý deň dezinfikované špeciálnym roztokom, ktorý aplikujeme vysokotlakovým rozprašovačom, aby sme vytvorili čo najbezpečnejšie podmienky prepravy pre všetkých cestujúcich," dodal Tomek.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články