Štvrtok, 15. apríl 2021. Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica.

FOTO Kuriózna nehoda v Košiciach: BMW vypadlo z parkoviska! Alkohol za tým nehľadajte

Zdroj: Polícia SR - KE
02.02.2021 09:30

KOŠICE - Košickí policajti majú v rukách ďalší kuriózny prípad. Tentokrát je v hlavnej úlohe BMW X5, ktoré "zaparkovalo" o poschodie nižšie, než mal vodič v pláne. Udalosť skončila zranením dvoch mužov. Čo presne sa pod ňu podpísalo preukáže ďalšie vyšetrovanie.


Presná príčina nehody, ktorá sa odohrala v pondelok dopoludnia v Košiciach, zatiaľ známa nie je. Okolnosti priblížila policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Za volantom vozidla podľa jej slov sedel štátny občan Portugalska. BMW zaparkoval na parkovisku pred jedným z hotelov na Tyršovom nábreží. No a potom... 

FOTO Kuriózna nehoda v
Zdroj: Polícia SR - KE

Z doposiaľ nezistených príčin sa auto pohlo dopredu, prerazilo kovové oplotenie, ktoré oddeľuje parkovisko od cesty umožňujúcej vjazd do podzemných garáži hotela pod úrovňou parkoviska, a spadlo na vjazd do podzemných garáží. A to približne 2,5 metra pod úroveň miesta, kde pôvodne parkovalo.

FOTO Kuriózna nehoda v
Zdroj: Polícia SR - KE

Udalosť si vyžiadala aj zranených. Išlo o dvojicu, ktorá bola v osudnej chvíli v aute. "Vo vozidle sa nachádzali dvaja muži, ktorí podľa predbežnej lekárskej správy utrpeli iba ľahké zranenia," uviedla Ivanová.

FOTO Kuriózna nehoda v
Zdroj: Polícia SR - KE

Ak by ste však čakali, že nešťastie má na svedomí alkohol, ste na omyle. "Dychová skúška prítomnosť alkoholu nepotvrdila," doplnila hovorkyňa. Či teda išlo o akúsi nepozornosť vodiča alebo je príčina úplne iná, musí zistiť polícia. Predbežná škoda bola vyčíslená na mastnú sumičku, 50 500 eur.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články