°C

Streda, 3. marec 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila, zajtra Kazimír.

Jazda benátskou gondolou bude drahšia: Dôvod zvýšenia cien by ste nečakali ani náhodou!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
26.07.2020 08:23

BENÁTKY – Jazda v gondole po niektorom z benátskych kanálov bude pre turistov o niečo drahšia, pretože jedna loď smie po novom viezť maximálne päť pasažierov namiesto predchádzajúcich šiestich. Asociácia gondolierov nové pravidlá zdôvodnila obavami o bezpečnosť, pretože podľa nej turisti často trpia nadváhou a preťaženým gondolám potom hrozí potopenie. Napísala o tom agentúra AFP.


„S turistami z niektorých krajín to je, ako by sme nakladali do lode bomby. Keď sme plní, tak sa trup potopí a dovnútra sa dostane voda,“ povedal denníku La Repubblica Raoul Roveratto z gondolierskej asociácie. „Vyplávať s viac ako pol tonou mäsa na palube je nebezpečné,“ dodal.

Biológ zverejnil VIDEO z Benátok a uchvátil celý svet: Pozrite sa, čo plávalo v kanáli!

Tiež Roberto Luppi, bývalý šéf spolku gondolierov, sa domnieva, že stúpajúca priemerná váha cestujúcich je veľký problém. Ponor štíhlych lodí je potom príliš veľký a z rovnováhy ich môže vychýliť aj tradične silná lodná premávka na frekventovaných kanáloch.

Benátky
Zdroj: Getty Images

Jedna jazda gondolou stojí 160 eur a zníženie maximálneho počtu pasažierov bude znamenať, že jedna jazda bude pre každého záujemcu o niečo drahšia a že gondolieri budú mať viac práce. Asociácie navyše rozhodla, že počet licencií pre gondolierov sa zvýši zo 433 na 440 a že potomkovia z tradičných gondolierskych rodín už nebudú musieť kvôli jej získaniu skladať teoretické skúšky.


Galéria

Ilustračné foto Benátky

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články