VIDEO Slováci sa vybrali do českej pevnosti: To, čo zažili v podzemí, ich odrovnalo | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

VIDEO Slováci sa vybrali do českej pevnosti: To, čo zažili v podzemí, ich odrovnalo

SGH počas vyšetrovania
SGH počas vyšetrovania
Zdroj: SGH
16.11.2018 18:01

JOZEFOV - Lovci duchov zo skupiny Slovak Ghost Hunters dostali pozvanie do pevnosti Jozefov v malom českom mestečku Jaroměř. Pevnosť má dlhú históriu, ktorá siaha až do osemnásteho storočia, čiže do obdobia panovníctva Márie Terézie.


Zo začiatku fungoval Jozefov ako vojenské opevnenie, ktoré ale postupom času stratilo svoju funkciu a boli tu už len kasárne, sklady, bunkre a zbrojnica. Do roku 1917 sa využíval aj ako väzenie pre vojenských zajatcov. Po vojne meštiaci plánovali zbúrať hradby a opevnenia, ale i napriek tomu sa podarilo z pevnosti veľa zachovať. 

VIDEO Slováci sa vybrali
Zdroj: SGH

V dome v Dunajskej Lužnej má strašiť duch: Vyšetrovanie odhalilo pozoruhodné udalosti

Pre slovenských lovcov duchov bol Jozefov veľkou výzvou, pretože sa pod ním zachovali podzemné chodby dlhé 47 kilometrov, kade chodili vojaci a prenášali tadiaľ zbrane. Podľa správcu sa v nočných hodinách v pevnosti zjavujú pre neho nevysvetliteľné veci a obrysy postáv. V miestach, kde je vystavená postava vojaka a replika zákopu, sa vraj zjavuje vojak. 

VIDEO Slováci sa vybrali
Zdroj: SGH

VIDEO Slováci sa vybrali
Zdroj: SGH

Tím začal vyšetrovať v priestoroch bývalej sýpky a už tam sa im údajne podarilo zaznamenať prvé orby, čiže entity, ktoré sa zobrazujú v podobe bielej gule. "Vtom sme počuli, ako niekto povedal meno nášho tímlídra Mateja. Nebol to nikto z nás, bol to úplne cudzí hlas, ktorý hneď nato povedal, že na tomto mieste zomrel," hovorí člen SGH. 

VIDEO Slováci sa vybrali
Zdroj: SGH

Po tomto zážitku sa lovci presunuli do podzemných chodieb. Je tam absolútna tma a ticho. No to len do času, kým nevstúpili hlbšie do chodieb. "Zbadali sme sviečku, ktorú nikto z nás nezapálil a zrazu zhasla. Videli sme ďalší orb. Zapli sme mikrofón s vysokou citlivosťou, no nič sme nenahrali. Ale potom, keď sme sa vracali späť, sme zas prechádzali okolo sviečky, ktorá predtým zhasla, a opäť horela! A tak púšťame záznam z diktafónu. Na našu otázku "kto si a ako sa voláš", sa ozvalo "kočko". 

VIDEO Slováci sa vybrali
Zdroj: SGH

Jozefov dýcha históriou aj tajomnosťou, je plné spomienok a neznámych entít. Slovak Ghost Hunters sú presvedčení o tom, že tu stále blúdia duše tých, ktorí tu našli svoju smrť. 


Galéria

SGH počas vyšetrovania

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články