Štvrtok, 1. december 2022. Meniny má Edmund, zajtra Bibiána, Viviána.

Clintonová prekvapuje: Šokujúce priznanie po rokoch od stretnutia s Putinom, pôsobil príliš sexisticky

Putin sa mal voči Clintonovej správať sexisticky.Galéria fotiek (3)
Putin sa mal voči Clintonovej správať sexisticky.
Zdroj: SITA/AP Photo/Patrick Semansky, Dmitri Lovetsky

WASHINGTON - Bývalá kandidátka na post americkej prezidentky a tiež bývalá ministerka zahraničných vecí USA Hillary Clintonová po rokoch od stretnutia s ruským prezidentom doslova šokuje. Vraj sa mal správať sexisticky, pričom s týmto priznaním vyrukovala až teraz, keď je aktuálna invázia na Ukrajinu.


archívne video

Clintonová svoje rozsiahle priznanie odhalila v rozhovore pre The Financial Times. Ruský prezident Vladimir Putin sa k Hillary Clintonovej mal správať veľmi sexisticky. Putin raz vraj o Clintonovej povedal: "So ženami je lepšie sa nehádať."

Sexistické správanie

Reportér sa jej v rozhovore potom spýtal, či bol Putin voči Clintonovej v súkromí naozaj taký ostrý ako na verejnosti. Clintonová sa hlboko nadýchla a priznala šokujúce: "Áno, bol ku mne veľmi sexistický. Mali sme niekoľko zaujímavých, dokonca užitočných interakcií v súkromí a potom boli pozvaní novinári a on povedal niečo urážlivé o Amerike. Tým ukazoval svoju nadutú mužnosť navonok," povedala Clintonová.

Hillary Clintonová
Galéria fotiek (3)
Hillary Clintonová
Zdroj: SITA/AP

Trump pohŕdal NATO, Putin by z jeho triumfu vo voľbách profitoval

V jednom dychu vyjadrila obavu aj z toho, že ak by Donald Trump vyhral voľby aj v 2020 roku, určite by "USA ťahal von z NATO". Bývalá ministerka zahraničných vecí dodala, že Putinova cesta k akémukoľvek víťazstvu na Ukrajine by sa spájala jedine víťazstvom Trumpa v roku 2024 počas prezidentských volieb. Trump podľa nej spolkom NATO pohŕdal.

Vladimir Putin
Galéria fotiek (3)
Vladimir Putin
Zdroj: SITA/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články