°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Úrady omylom vydražili auto aj s drogami: Mechanik našiel v nárazníku 94-tisíc tabliet

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock
25.01.2020 18:00

BANGKOK - Thajské úrady omylom vydražili auto, v ktorom boli ukryté drogy. Ako informuje spravodajský portál BBC, kupujúci zaplatil 586-tisíc bahtov (v prepočte zhruba 17 400 eur) za automobil Honda CR-V, ktorý zadržali vlani počas protidrogovej akcie a následne ho dali do dražby. Keď ho však dal do autoservisu, mechanik našiel v nárazníku ukrytých 94-tisíc tabliet. Úrady sa na základe prípadu do budúcnosti zaviazali vykonávať starostlivejšie kontroly.


Generálny tajomník kancelárie thajského Úradu pre kontrolu narkotík (ONCB) Niyom Termsrisuk ubezpečil, že v súlade s predpismi kontrolujú každé vozidlo a ani to uvedené nebolo výnimkou, no zamestnanci počas prehliadky nič nenašli. "Zrejme preto, že tabletky boli dobre ukryté," povedal pre Bangkok Post.

Tabletky yaba, ktoré sú zmesou metamfetamínu a kofeínu, našli v škatuliach v tajnej priehradke za nárazníkom automobilu. Keď pritom auto vlani zadržali, našli 100-tisíc takýchto tabliet priamo na zadnom sedadle. Podľa Termsrisuka nájdené drogy pridajú k prípadu a mechanika i nového majiteľa za spoluprácu odmenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články