Utorok, 28. marec 2023. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

Muž, ktorý prepadol Clintonovej kanceláriu, sa vzdal

Ozbrojený muž sa vzdal políciiGaléria fotiek (1)
Ozbrojený muž sa vzdal polícii
Zdroj: TASR

ROCHESTER - Rukojemnícka dráma v kancelárii prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej v meste Rochester v americkom štáte New Hampshire sa skončila po piatich hodinách. Muž, ktorý tvrdil, že má pri sebe bombu, sa nakoniec vzdal polícii.


Pravdepodobne mentálne chorý človek, vošiel v piatok okolo 13. hodiny miestneho času (19. hodiny SEČ) do kancelárie senátorky Clintonovej a zmocnil sa neznámeho počtu ľudí, pričom sa dožadoval kontaktu s bývalou prvou dámou. Políciu na drámu upozornila mladá žena s niekoľko mesačným dieťaťom, ktorá utiekla z budovy, keď muž do kancelárie vstúpil. Privolaná polícia nasadila hneď svojich vyjednávačov, s cieľom nadviazať s ozbrojencom kontakt.

Podľa údajov svedkov dotyčný vošiel do Clintonovej predvolebnej centrály, otvoril kabát a ukázal prítomným k hrudi pripútanú bombu. Senátorka sa v kancelárii nenachádzala. V piatok popoludní mala vystúpiť na zasadnutí Demokratickej strany v štáte Virgínia, svoj prejav však po správach o rukojemníckej dráme zrušila. Bývalá prvá dáma následne dostala špeciálnu ochranku. Úrady vyslali na pomoc miestnej polícii aj špeciálnu pyrotechnickú jednotku. Polícia evakuovala okolie vrátane kancelárií senátorov Baracka Obamu a Johna Edwardsa.


 
 

Najčítanejšie články