°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

Novozélandská ministerka sa pochválila netypickým činom: Do pôrodnice priamo na bicykli

Julie Genterová
Julie Genterová
Zdroj: Twitter/Guy Elster ‏
19.08.2018 19:30

AUCKLAND - Novozélandská ministerka pre záležitosti žien Julie Genterová dnes odišla do nemocnice, aby mohla porodiť svoje dlho očakávané prvé dieťa. Išla pritom na bicykli, pretože do auta sa vraj nezmestila. Tridsaťosemročná politička za strany Zelených to oznámila na svojom účte na sociálnej sieti.


Genterová, ktorá je vášnivou zástankyňou jazdy do zamestnania na bicykli, však nešla za sťažených podmienok začínajúceho pôrodu s prípadným výtokom plodovej vody. Do nemocnice v Aucklande v 42. týždni tehotenstva išla preto, aby bol pôrod vyvolaný umelo.

Upozornila tiež, že použila elektrický bicykel a že cesta väčšinou viedla z kopca. „A je to, poprajte nám šťastie," odkázala Genterová svojim fanúšikom na Instagrame. „Išli sme s partnerom na bicykli, pretože nebolo dosť miesta v aute ... ale pekne mi to zdvihlo náladu," dodala. V novozélandskej vláde ide o pomerne skorý ďalší prípad rodiacej členky kabinetu.

Julie Genterová
Zdroj: Twitter/nzherald ‏

V júni novozélandská premiérka Jacinda Ardernová porodila dievčatko. Prípady pracujúcich matiek v politike sa v posledných rokoch množia. V Európskom parlamente napríklad môže poslankyňa brať na hlasovanie aj svoje malé deti. V austrálskom parlamente môžu matky svoje bábätká nerušene dojčiť alebo kŕmiť z fľaše.


Galéria

Julie Genterová Julie Genterová

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články