Figeľ nevidí dôvod na ospravedlnenie sa Gašparovičovi | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Figeľ nevidí dôvod na ospravedlnenie sa Gašparovičovi

Ján Figeľ
Ján Figeľ
Zdroj: SITA
22.03.2015 16:06

BRATISLAVA - Predseda opozičnej strany KDH Ján Figeľ nevidí dôvod na ospravedlnenie sa bývalému prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi. Figeľ to vyhlásil v dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.


K ospravedlneniu opozíciu ešte v sobotu (21. 3.) vyzval premiér Robert Fico (Smer-SD). Dôvodom je podľa predsedu vlády to, že na exprezidenta predstavitelia opozície po rozhodnutí nevymenovať Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora podali návrh na obžalobu. Fico žiada ospravedlnenie v súvislosti s verdiktom Ústavného súdu SR, podľa ktorého prezident Andrej Kiska pochybil, keď nevymenoval ústavných sudcov z predložených kandidátov. Pýtal sa tak, kde je teraz žaloba na prezidenta Kisku a opozíciu označil za farizejov.

Podľa Figeľa však ide o úplne iné príbehy a ten v súvislosti s prezidentom Kiskom ani nie je ukončený. "Bolo vyjadrené jedno rozhodnutie v sťažnosti troch osôb z piatich a ešte ďalší senát bude posudzovať sťažnosť dvoch ďalších osôb," opísal Figeľ.

Prezident Kiska pritom podľa neho vymenoval zo šiestich parlamentom zvolených kandidátov jednu osobu. "To znamená, že jeden krok urobil," dodal Figeľ. Podľa neho sa zároveň prezident veľmi racionálne vyjadril, keďže uviedol, že teraz počká na rozhodnutie druhého senátu ústavného súdu. Šéf kresťanských demokratov tiež chápe, že sa Kiska snaží o skvalitňovanie inštitúcií, nad ktorými má gesciu, tým, že menuje jej členov. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články