Pondelok, 10. máj 2021. Meniny má Viktória, zajtra Blažena.

Toto nie je vtip! Náboženská sekta princa Philipa (†99): Domorodci na ostrove ho uctievajú ako boha!

Britský princ Philip je na ostrove uctievaný ako Boh.
Britský princ Philip je na ostrove uctievaný ako Boh.
Zdroj: Profimedia
13.04.2021 05:45

LONDÝN/TANNA - Smrť princa Philipa (†99) zasiahla nielen britskú kráľovskú rodinu, ale aj mnoho ľudí po celom svete. Obrovský smútok v týchto dňoch prežívajú aj domorodci z dediny Younanen na ostrove Tanna. Tí totiž vojvodu z Edinburghu považovali za božieho syna a denne sa k nemu modlili!SMRŤ v kráľovskej rodine: Zomrel princ Philip (†99)!


Nie, nie je to vtip! Skutočne existuje náboženstvo, alebo nazvime to sekta, s názvom Hnutie princa Philipa, ktoré uctieva manžela britskej kráľovnej Alžbety II. ako boha. Konkrétne domorodci z dedinky Younanen na ostrove Tanna, ktorý leží pri Austrálii, veria, že vojvoda z Edinburghu je synom horského boha, ktorý sa raz na ostrov vráti a oslobodí kmeň od chudoby a chorôb. 

Veriaci sa denne k princovi modlia a žiadajú ho, aby požehnal úrode banánov a sladkých zemiakov, ktoré sú pre chudobnú komunitu veľmi dôležité. Podľa legendy syn horského boha, ktorý mal svetlú pleť, riskoval cestu cez more, keď hľadal bohatú a mocnú ženu, z ktorej by urobil svoju ženu. Podľa antropológov princ Philip veriacim do legendy zapasoval v 60. rokoch 20. storočia. 

Domorodci z ostrova Tanna veria, že princ Philip bol synom horského boha.
Toto nie je vtip!
Zdroj: Profimedia

Vojvoda si totiž skutočne bohatú a vplyvnú ženu zobral, navyše domorodci mohli v tom čase vidieť portréty Philipa a kráľovnej Alžbety II. na policajných staniciach a v kanceláriách na úradoch. Súostrovie bolo totiž anglicko-francúzskou kolóniou. Viera, že Philip bol skutočne synom miestneho boha, sa obnovila v roku 1974, keď kráľovský pár ostrov navštívil. 

Niet preto pochýb, že veriaci domorodci prežívajú v týchto dňoch obrovský smútok - v piatok 9. apríla v skorých ranných hodinách totiž zomrel ich Boh a nádej na lepší život. A možno čoskoro vznikne nové náboženstvo, v ktorom budú uctievať iného muža s vplyvnou a bohatou manželkou. 

Domorodci sa k princovi Philipovi denne modlili, aby požehnal úrode banánov a sladkých zemiakov.
Toto nie je vtip!
Zdroj: Profimedia

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Princ Philip Britský princ Philip je Britský princ Philip je Princ Philip

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články