Štvorkolkár Igor sa vracal z Kubínskej hole: FOTO Napnuté oceľové lano mu takmer odseklo hlavu | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Štvorkolkár Igor sa vracal z Kubínskej hole: FOTO Napnuté oceľové lano mu takmer odseklo hlavu

Štvorkolkár takmer prišiel o život.
Štvorkolkár takmer prišiel o život.
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,
24.09.2019 11:30

DOLNÝ KUBÍN – Keď Dolnokubínčan Igor pred sebou zbadal lano, bolo už príliš neskoro, aby zastavil. Hoci začal brzdiť, oceľové lano ho zachytilo za prilbu, ktorá mu zachránila život, a krk. Ide pritom o poľnú cestu, po ktorej bežne jazdia cyklisti, medzi nimi aj deti.


Igor sadol na štvorkolku a odviezol sa k chate nad Dolným Kubínom, kde prišiel pomáhať. Cestou naspäť sa však stal obeťou činu, ktorý už vyšetruje polícia.

Štvorkolkár takmer prišiel o
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,

Lano na Kubínskej holi mohlo aj zabíjať

Štvorkolkár prešiel asi päťdesiat metrov po poľnej ceste v smere na hlavnú, keď si všimol napnuté lano. „Slnko mi svietilo do očí, mal som stiahnutú fóliu na prilbe. Lano ma zachytilo a zhodilo zo štvorkolky dole,“ povedal štyridsaťtriročný muž pre Noviny.sk.

Oceľové lano bolo označené policajnou páskou až po Igorovom zranení.
Štvorkolkár takmer prišiel o
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,

Niekto cez poľnú cestu, po ktorej bežne jazdia cyklisti, medzi nimi aj deti, natiahol oceľové lano, a to medzi strom a stĺpik. Igor do lana narazil a skoro mu odseklo hlavu. Ak by nemal na hlave prilbu, incident sa mohol skončiť tragicky. „Keď som zbadal lano, začal som brzdiť. Chcel som ho nadvihnúť, ale lano ma zachytilo za prilbu a za krk, pričom mi rozrezalo skoro tepnu, mám šesť štichov. Popučilo mi mandle, mám zrazeninu v pravom oku, vidím iba matne na pravé oko,“ opísal Igor.

Štvorkolkár takmer prišiel o
Zdroj: FB/I. K.

Mužovi hrozil vývoj opuchu krku a dýchacích orgánov

Zranenému mužovi utekala na pomoc miestna chatárka. „Prišla som domov, pred domom bol pán krvavý, ktorý potreboval pomoc, volala som mu sanitku,“ povedala žena. Dolnokubínčan skončil v nemocnici. „Mal poranenú oblasť hlavy a krku, po vyšetrení CT vzhľadom na to, že bol možný vývoj opuchu krku a dýchacích orgánov, bol prevezený na odsledovanie na ORL kliniku do Ružomberka,“ uviedol námestník DONsP v Dolnom Kubíne Rastislav Johanides.

Štvorkolkár takmer prišiel o
Zdroj: FB/I. K.

Kto natiahol lano v chatárskej oblasti na poľnej ceste, je zatiaľ neznáme. Prípadom sa už zaoberajú muži zákona. „Na prípade intenzívne pracujeme, vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia za účelom objasnenia a právnej kvalifikácie skutku,“ povedal policajný hovorca v Žiline Radko Moravčík.

Štvorkolkár takmer prišiel o
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,

Štvorkolkár takmer prišiel o
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk,


Galéria

Štvorkolkár takmer prišiel o Štvorkolkár takmer prišiel o Oceľové lano bolo označené Štvorkolkár takmer prišiel o Štvorkolkár takmer prišiel o Štvorkolkár takmer prišiel o Štvorkolkár takmer prišiel o

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články