Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Juraj Loj si v Šarlatánovi zahral homosexuála: Je potrebné ich rešpektovať!

Juraj Loj vo filme Śarlatán
Juraj Loj vo filme Śarlatán
Zdroj: cinemart
21.08.2020 09:00

BRATISLAVA - V stredu večer sa v jednom z bratislavských kín konala premiéra dlhoočakávaného filmu Šarlatán. V snímke od poľskej režisérky Agnieszky Holland si zahral aj herec Juraj Loj, ktorý nám ešte pred samotným premietaním porozprával o filme, no i citlivej téme, ktorej sa dotýkal...


Herec mal možnosť vidieť film už pred jeho premiérou v Bratislave. „Videl som film na festivale v Berlíne. Keďže je to tak kontroverzná téma, akou je homosexualita, ja len dúfam, že to ľudia príjmu a budú to chápať v kontúrach tých udalostí a doby, kedy tie osobnosti žili. Verím, že to budú ľudia pozerať cez tento filter,” povedal nám herec na úvod. 

Šarlatán rozpráva príbeh českého liečiteľa Jana Mikoláška a je inšpirovaný jeho životom. Tvorcovia sa rozhodli do filmu zakomponovať aj jeho milenca a asistenta Františka Palka, ktorého si zahral práve Juraj. Ten dúfa, že snímku si prídu do kina pozrieť aj mladí ľudia. „Pretože mám pocit, že tá téma homosexuality je síce neustále na stole, no nie je v nás zodpovedaná. Všetci síce hovoria o tom, akí sú liberálni, no akonáhle sa ich to nejako osobne dotýka alebo majú nejakú skúsenosť, tak zapnú bojové radary,” uviedol pre Topky Juraj. 

V rozhovore otvorene odpovedal na to, ako by sa postavil k tomu, ak by bol homosexuálne orientovaný niekto z jeho blízkych a vyjadril názor, že ľudia by mali túto orientáciu viac rešpektovať. Viac sa dozviete v našom video-rozhovore vyššie!

Juraja Loja prišlu na premiéru podporiť jeho partnerka Zuzana Kanócz s ich najmladšou dcérkou Leylou
Juraj Loj si v
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Juraj Loj vo filme Juraja Loja prišlu na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články