Zmachlená Havlová a ten outfit... Čistá ľahká deva! | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Zmachlená Havlová a ten outfit... Čistá ľahká deva!

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová
Zdroj: Profimedia
22.03.2019 00:01

PRAHA - Dagmar Havlová je dnes vnímaná ako distingvovaná dáma, ktorú majú mnohí v úcte ako bývalú prvú dámu. Jej profesiou je však herectvo a kým sa vydala za Václava Havla, stvárnila mnoho rôznych charakterov. Napríklad aj dievčinu ľahkých mravov...


Dagmar Havlová sa narodila 22. marca 1953 do divadelníckej rodiny a zostala tejto tradícii verná. Vyštudovala konzervatórium a potom JAMU. Pôsobila vo viacerých divadlách. Na televízne obrazovky sa dostala už počas štúdia, keď jej režisér Juraj Herz dal priestor vo filme Holky z porcelánu.

Zmachlená Havlová a ten
Zdroj: FS Barrandov

Odvtedy hrala naozaj v mnohých filmoch, napríklad Zítra to roztočíme, drahoušku!, Co je doma, to se počítá, pánové, Buldoci a třešně, Chobotnice z II. patra, Anděl svádí ďábla, Dědictví aneb Kurvahošigutntág... Spočiatku hrala naivky a tak trochu bláznivé dievčatá, neskôr temperamentné ženy.

V roku 1997 sa ale vydala za prezidenta Václava Havla a transformovala sa na dámu, ktorú si mnohí doteraz ctia. 

Zmachlená Havlová a ten
Zdroj: profimedia.sk

Na jej dávne úlohy si môžete zaspomínať aj prostredníctvom scénky zo silvestrovského vysielania Československej televízie z roku 1980, kde v priebehu necelých dvoch minút bravúrne stvárnila mladé dievča žijúce nie práve počestným životom. 

Zmachlená Havlová a ten
Zdroj: ČS televízia

Zmachlená Havlová a ten
Zdroj: ČS televízia


Galéria

Dagmar Havlová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články