°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Milenecká aféra Dagmar Havlovej: Vysúdila za ňu 4 milióny!

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová
Zdroj: profimedia.sk
20.08.2019 15:30

PRAHA - Manželka bývalého česko-slovenského a českého prezidenta Václava Havla Dagmar má na základe verdiktu vrchného súdu v Prahe dostať od vydavateľstva odškodné vo výške štyri milióny korún (približne 155.000 eur) za tvrdenie, že v čase smrti svojho manžela mala milenca. Informoval o tom v utorok spravodajský server Novinky.cz.


Havlová pôvodne žiadala od vydavateľstva ospravedlnenie a odškodné vo výške päť miliónov korún za článok o jej údajnom mileneckom pomere. Článok nazvaný "Škandálne zvesti o Dáše Havlovej. Šokujúce obvinenie — Tajné rande v kúpeľoch" vyšiel v časopise Pestrý svět marci 2012, približne tri mesiace po Havlovej smrti.


Užite si Klusymfony v podaní trojice Tomáš Klus, Cílova skupina a Janáčkova filharmónia Ostrava.


Okrem odškodného má bývalá česká prvá dáma nárok aj na ospravedlnenie. Spomínaná čiastka výrazne prevyšuje sumy, ktoré súdy obvykle priznávajú za porušenie práva na ochranu osobnosti. Podľa odvolacieho senátu bol zásah do tohto práva extrémny a intenzívny. Odvolací senát Havlovej nepriznal plnú sumu, pretože sa nepodarilo dokázať, že by nepravdivé tvrdenie negatívne ovplyvnilo aj jej charitatívnu činnosť.


Galéria

Dagmar Havlová Dagmar Havlová

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články