Streda, 5. máj 2021. Meniny má Lesana, Lesia, zajtra Hermína.

Klop, klop, tu je polícia! Richardovi sa machrovanie na internete nevyplatilo: Z COVIDU sa nerobia žarty

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
31.03.2021 21:00

BRATISLAVA – Richard sa na sociálnej sieti vyťahoval, že infikovaný chodí medzi ľudí. Jeho komentár sa však dostal k polícii, ktorá mu napokon zaklopala na dvere. Výsledok je prekvapujúci.


Polícia bojujúca proti hoaxom informovala o príspevku istého Richarda, ktorý na facebooku vystrašil ľudí. Muž sa chválil, že je infikovaný koronavírusom a namiesto toho, aby bol v domácej izolácii, chodí po verejnosti.

Čítajte aj: Bizarný HOAX! Žena spochybňuje priedušnosť respirátora, lebo z neho neunikla ani kvapka vody

Zodpovední ľudia nahlásili Richardov príspevok polícii. Keď mu ochrancovia zákona zaklopali na dvere, ukázalo sa, že muž bol negatívny a pravidelne sa zúčastňuje antigénového testovania.

Klop, klop, tu je
Zdroj: FB/Hoaxy a podvody - Polícia SR

Podľa polície jestvujú dve príčiny, prečo zverejnil klamstvo. Prvou je, že chcel ísť proti prúdu. „Macher na facebooku, v realite vzorný občan. Klasické správanie niektorých autorov "revolučných" príspevkov, ktorí žijú dvojaký život. Na internete nesúhlasia so žiadnymi opatreniami, medzi svojou komunitou sú za hrdinov, no v realite sú vzornými občanmi,“ opísali zástupcovia zákona.

Mohlo však ísť aj o nepodarený vtip. „Veríme, že to bol druhý prípad. No aj vtedy by stálo za zváženie, aby "vtipálkovia" trochu ubrali z plynu. Žijeme v ťažkej dobe a takýto humor môže niekoho reálne vystrašiť, čo bude mať aj dopad na pracovné zaťaženie overujúcich policajtov, ktorí by svoj čas mohli využiť efektívnejšie,“ doložili policajti.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články