°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Prechádzka slovenským lesom sa zmenila na horor: FOTO Dve dievčatá napadol srnec, mohli prísť o život

Na dve dievčatá zaútočil srnec
Na dve dievčatá zaútočil srnec
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk
11.05.2020 18:00

KARNÁ – Relax sa pre dvojicu kamarátok zmenil na boj o život. Na dievčatá počas prechádzky v lese pri dedine zaútočil srnec. Zviera ich parôžkami dobodalo tak, že obe skončili na chirurgii. Mali však šťastie. Podľa poľovníka sa totiž incident mohol skončiť aj tragicky.


O nešťastí televízii Joj porozprávala Kristína, ktorá sa spoločne so svojou kamarátkou stala obeťou útoku srnca. Zviera ich napadlo neďaleko obce Karná, keď sa prechádzali. „Ešte sme prešli len pár metrov, zrazu k nám pribehol srnček, sme si povedali, jej, aký zlatý srnček,“ spomína dievčina.

To však ešte kamarátky netušili, že pokojná prechádzka lesom sa pre ne zmení na boj o život, lebo srnec nebol vôbec plachý. Práve naopak. Kristína preto mobilom zavolala otcovi Jánovi.

Na dve dievčatá zaútočil
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

„Zahrabal kopýtkom. My sme sa potom rozbehli a kamoška, počula som, že strašne kričí. Otočila som sa, ona bola na zemi, kopala na zemi a on jednoducho stále do nej s parôžkami,“ opísala útok srnca Kristína. Tá v snahe pomôcť svojej kamarátke spadla na zem. Srnec sa tak pustil aj do nej.

Na dve dievčatá zaútočil
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Vtedy pribehol Ján, krik jeho dcéry i jej kamarátky vraj bolo počuť až do obce. „Strašne kričali, len nohy som videl z kriačkov a on útočil. Hrabkal a do nich a do nich,“ uviedol muž, ktorý sa usiloval upriamiť pozornosť na seba. Srnec ale pokračoval. „Začal som kričať, aby na mňa útočil, len nech im dá pokoj. Hodil som kameň, brechol, ešte jeden kameň som hodil,“ dodal.

Skončili na chirurgii

Doráňané dievčatá sa z lesa po vlastných domov vrátiť nedokázali. Do dediny ich zniesli miestni chlapci, potom sa zalarmovali záchranári. „Dievčatá vo veku 19 a 20 rokov utrpeli otvorené poranenia predkolenia,“ potvrdil Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Na dve dievčatá zaútočil
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Ošetrenie na mieste ale nestačilo. Kamarátky skončili v nemocnici. Na chirurgii im rany museli zašívať. „Dobre, že nie niekde do slabiny, lebo mohli vykrvácať,“ skonštatoval Ján. „Teraz sa inde nedá ísť ako do prírody, a keď už ani príroda nie je bezpečná. Ľudia, dávajte na sebe pozor a buďte pripravení na každú situáciu,“ odkázala Kristína.

Na dve dievčatá zaútočil
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Šťastie v nešťastí

Poľovník o takom prípade ešte nepočul. „Vo voľnej prírode je to plaché zviera, by malo odísť, ale že by priamo tak zaútočil, nepočul som o takom prípade,“ povedal Peter Vysočanský.

Na dve dievčatá zaútočil
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

„Výsady u srnčej zvery sú dosť ostré, keby trafilo na nohe tepnu, tak za pár minút dievča vykrváca. Aj poľovník by sa zľakol, keby sa niečo také stalo, lebo nikto to nečaká. Každý si myslí, že zver odbehne. Sú rôzne spreje, ale skôr na medvede. Nestretol som sa s tým, že niekto používa spreje, keď ide do prírody, na srnčiu zver,“ objasnil poľovník.


Galéria

Na dve dievčatá zaútočil Na dve dievčatá zaútočil Na dve dievčatá zaútočil Na dve dievčatá zaútočil Na dve dievčatá zaútočil Na dve dievčatá zaútočil

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články