°C

Pondelok, 6. júl 2020. Meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.

Slováci, majte sa na pozore: FOTO V jednej lokalite sa pohybuje viac medveďov než inokedy!

V lokalite Divín sa pohybuje viac medveďov ako inokedy
V lokalite Divín sa pohybuje viac medveďov ako inokedy
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk
01.07.2020 00:01

DIVÍN – Krásne počasie láka do prírody. Na pozore by sa však mali mať najmä turisti a hubári v jednej z lokalít Novohradu, kde zaznamenali minimálne päť medveďov.


Na internetovej stránke obce Divín v Lučeneckom okrese sa objavila informácia o nebývalom výskyte viacerých jedincov medveďa hnedého. „Podľa pobytových znakov (nálezov stôp, trusu), informácií od priamych pozorovateľov a aktuálnej fotodokumentácie sa medvede pohybujú takmer v celom katastrálnom území v odhadovanom počte viac než 5 jedincov,“ upozorňuje obecný úrad.

Čítajte aj: Prechádzka slovenským lesom sa zmenila na horor: FOTO Dve dievčatá napadol srnec, mohli prísť o život

K priamemu fyzickému útoku medveďa na človeka tam, našťastie, nedošlo. Zástupcovia obce Divín ale apelujú na verejnosť, aby bola opatrná. „Vyzývame návštevníkov prírody k opatrnosti, pretože možný stret s touto šelmou je pravdepodobný.“

V lokalite Divín sa
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Poľovníkom sa medvede podarilo zachytiť na fotopascu, dokonca ich videli aj na vlastné oči. „Ja som osobne videl tento rok v priebehu dvoch mesiacov minimálne siedmich. Boli to aj mláďatá, boli to aj pestúni,“ povedal televízii Joj člen poľovníckeho združenia Adrián Sekula.

V lokalite Divín sa
Zdroj: Reprofoto/Noviny.sk

Sekula odporúča vyhýbať sa húštinám. „Vy sa pohybujete okolo húštiny a neviete, či je tam zaľahnutý. Môže vyštartovať skrz prekvapenie. Alebo keď nájdete medvedicu s mladými a dostanete sa medzi medvedicu a mladé. To je, dá sa povedať, najnebezpečnejší okamih, keď urobíte niečo také.“


Galéria

V lokalite Divín sa V lokalite Divín sa V lokalite Divín sa

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články