Utorok, 28. marec 2023. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

Dzurinda: Zľakol sa ulice?!

Mikuláš DzurindaGaléria fotiek (1)
Mikuláš Dzurinda
Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Opozicná SDKÚ vcera vystavila koncoročné vysvedčenie vláde Smeru, SNS a HZDS. Upustila však od organizovania plánovaných protestov.


Expremiér Mikuláš Dzurinda vyčítal svojmu nástupcovi Ficovi najmä silné slová. „Je veľmi nenormálne, keď nás chce posielať do basy, ked nás obviní z vlastizrady,“ povedal. Tvrdé vyhlásenia však zazneli počas minulotýždňovej parlamentnej schôdze o odvolaní premiéra Fica aj z úst podpredsedu NR SR Milana Horta (SDKÚ).

Ten sľuboval malú protificovskú revolúciu: „Na budúci týždeň zvoláme verejné zhromaždenie občanov, vydáme špeciálnu tlačovinu.“ Tento týžden by však občania opozíciu v uliciach hľadali márne. Dzurinda im včera odkázal, že tzv. verejné fóra sa začnú až v januári. „Opozícii nebude nikto zatvárať ústa,“ dodal. Zároveň odmietol, že by malo íst o organizovanie nepokojov. Jeho partneri z SMK a KDH sa k nemu aj tak nepridajú. Zlé načasovanie aktivít a nejednotnosť opozície už v minulosti kritizovali politológovia. „Opozícia je sknokautovaná v kúte,“ odkázal jej Fico.


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články