Utorok, 28. marec 2023. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

Dzurinda nahneval ľudí v nočných zmenách: My nie sme zlodeji!

Mikuláš DzurindaGaléria fotiek (1)
Mikuláš Dzurinda
Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Obrovské rozčarovanie! To v niektorých Slovákoch vyvolali slová šéfa SDKÚ Mikuláša Dzurindu. Nočné rokovanie o odvolaní premiéra totiž opozícia ignorovala, lebo podľa nej v noci pracujú len zlodeji. Expremiér včera priznal, že nezvolil najšťastnejšie prirovnanie. V žiadnom prípade vraj nechcel uraziť ľudí, ktorí pracujú v nočných zmenách. Veď sám je pôvodne železničiarom.


Mimoriadna schôdza parlamentu sa vo štvrtok začala v netradičnom čase - po 19. hodine. Práve vtedy sa však podľa tradície končí rokovací deň poslancov. Opozícia preto zasadnutie ignorovala. „Nevidím dôvod, aby sme sa schádzali v noci ako zlodeji,“ povedal líder SDKÚ Mikuláš Dzurinda. Jeho slová však vyvolali búrku nevôle medzi ľuďmi pracujúcimi v nočných zmenách. „Sám som pôvodne výpravcom vlakov a odkrútil som si nejakú nočnú šichtu. Viem, ako ťažko sa pracuje v noci,“ vysvetlil Novému Času.

Podľa opozície nebolo zvolanie schôdze o osude premiéra v súlade s demokratickými pravidlami. Ten reagoval slovami, že z rokovania zbabelo ušla. „Mikuláš Dzurinda má ako poslanec dostatočne vysoký plat na to, aby raz či dva razy do roka pracoval aj po devätnástej hodine,“ vyhlásil Robert Fico.

TIEŽ PRACUJÚ V NOCI

zdravotníci policajti hasiči
pekárinovinári energetici
taxikári barmani strážnici
leteckí dispečeri vojaci pumpári
recepční predavači v non-stop prevádzkach železničiari

a mnohí iní...

AJ TOTO ODKÁZALI DZURINDOVI...

Milka, zdravotná sestra:
- Ak má problém s tým, že už nemôže byť pri moci, alebo prípadne je pre neho nočná práca príliš namáhavá, nech odíde do dôchodku.

Peter, Púchov:
- Urazil minimálne polovicu Slovenska. Dokonca aj vaše remeslo. Neuvedomuje si, že i vďaka vám má ráno na stole noviny?

Hela, Bratislava:
- Pracujem dvadsať rokov na dispečingu v taxislužbe. Mávam nočné služby, a to nezarobím ani desaťtisíc korún.


 
 

Najčítanejšie články