Utorok, 28. marec 2023. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

Detský čin roka: Toto sú najmladší hrdinovia Slovenska!

Najmladší hrdinovia Slovenska.Galéria fotiek (1)
Najmladší hrdinovia Slovenska.

BRATISLAVA - Zaslúžia si to! Pred Vianocami už ôsmy rok vyhodnocovali dospelí v rámci akcie Detský čin roka najlepšie skutky detí z celého Slovenska.


Tento rok svoje hrdinské príbehy napísalo 8 260 detí a detských kolektívov. Za najväčších hrdinov hlasovalo viac než 99-tisíc detí. Deti boli ocenené v šiestich kategóriách.

Kategória: Záchrana života
Alexander Pintér (15), Štúrovo

- Kamarát Riči spadol zo železničného mosta a zasiahol ho elektrický prúd. Čiapkou a rukami som ho uhasil a odtiahol na bezpečné miesto.

Kategória: Pomoc v rodine
Natália Hanesová (12), Spišská Nová Ves

- Pri autohavárii som stratila mamu a sestru. Prebrala som mamine povinnosti a pomáham najmä otcovi, ktorého sa nehoda dotkla asi najviac.

Kategória: Pomoc rovesníkom
ZŠ Krompachy, 4.trieda, v zastúpení Sandry Kozlovej (9)

- Ako trieda sme sa stali ďalšou rodinou pre Jakubka Ringoša, ktorý pre výbuch plynu prišiel o mamu a sestričku. Jakubka bolí srdiečko, ale aj tak je k nám všetkým milý.

Kategória: Pomoc ľuďom
Gabriela Čepičanová (13), Dominika Šimončičová (14), Silvia Krihová (14), Bratislava

- Keď zhorel utečenecký tábor v Gabčíkove, urobili sme zbierku zimného šatstva a následne mikulášsku zbierku sladkostí. Pomáhať nie je ťažké, len treba chcieť.

Kategória: Pomoc prírode
Štefan Bachratý (14) a Marek Siažik (14), Dubnica nad Váhom

- Zachránili sme topiaceho sa kormorána. Neskôr sme chceli pomôcť aj malej sove. Našu snahu však zmarili bezcitní chlapci, ktorí ju po vypadnutí z hniezda dokopali.

Kategória: Dobrý nápad
Juraj Chudý (12), Handlová

- Keď mi rodičia kúpili nový počítač, starý som daroval Detskému domovu v Bošanoch. Naučil som ich, čo všetko sa dá na počítači robiť a získal som veľa nových kamarátov.


 
 

Najčítanejšie články