Veľký PREHĽAD: Železnice rátajú s náporom cestujúcich, takto posilnili vlaky počas Veľkej noci | Topky.sk

Streda, 22. máj 2019. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Veľký PREHĽAD: Železnice rátajú s náporom cestujúcich, takto posilnili vlaky počas Veľkej noci

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images, TASR/Jaroslav Novák,
17.04.2019 00:00

BRATISLAVA – Hoci je Veľká noc najvýznamnejším kresťanským sviatkom, na tradičné jedlá a zvyky sa tešia azda všetci. Termín veľkonočných sviatkov sa každoročne mení, pravidlom však ostáva, že sa oslavujú po prvom splne po jarnej rovnodennosti. Tohtoročné sviatky jari pripadli na obdobie od piatka 19. do pondelka 22. apríla. Železnice preto vypravia dva mimoriadne rýchliky, osemnásť posilových vlakov a dopravu posilní aj ďalších šesťdesiatšesť vozňov, ktoré budú radené vo vlakoch InterCity, v rýchlikoch a v regionálnych rýchlikoch, či v osobných vlakoch.


Najviac vlakov pôjde na Veľkonočný pondelok (22. apríla), kedy spoločnosť očakáva najväčší nápor cestujúcich. Informácie poskytol Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). 

Na snímke nástupište na
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Mimoriadne rýchliky pôjdu už tradične medzi hlavným mestom a metropolou východu. Rýchlik R 11609 vyrazí z bratislavskej Hlavnej stanice v stredu (17. apríla) o 13:49 a do Košíc by mal doraziť o 19:46. Naspäť pôjde v utorok (23. apríla). R 11610 bude vypravený z Košíc o 14:14. Plánovaný príchod do hlavného mesta je o 20:16. Oba vlaky budú zostavené z desiatich vozňov druhej triedy, do ktorých je možné zakúpiť si miestenky.

Cestovný poriadok mimoriadnych rýchlikov

ZSSK.
Zdroj: ZSSK

Na Zelený štvrtok (18. apríla) bude vypravených päť posilových vlakov. Tie sú zverejnené v platnom Cestovnom poriadku 2018/2019.

R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50).

SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:41 – Košice 23:05).

R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Košice 22:57).

RR 15715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:51).

REX 15915 Poloniny (Košice 23:13 – Humenné 00:45).

Na Veľký piatok (19. apríla) pôjde SC 242 Pendolino Košičan (Košice 06:58 – Praha hl. n. 14:19). 

Na Veľkonočnú nedeľu (21. apríla) vyštartuje REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Košice 14:50).

Na Veľkonočný pondelok (22. apríla) bude vypravených jedenásť spojov.   

R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Bratislava hl. st. 19:31).

R 17612 Šarišan (Humenné 14:06 – Bratislava hl. st. 21:04).

RR 17840 Žitava (Banská Bystrica 15:12 – Bratislava hl. st. 19:01).

RR 17716 Vršatec (Žilina 16:20 – Bratislava hl. st. 19:13).

RR 17842 Skalka (Banská Bystrica 17:12 – Bratislava hl. st. 21:01).

RR 17718 Hričov (Žilina 18:03 – Bratislava hl. st. 20:56).

RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Bratislava hl. st. 00:10).

REX 17728 Tribeč (Prievidza 18:34 – Bratislava hl. st. 21:29).

RR 17720 Bezovec (Žilina 20:20 – Bratislava hl. st. 22:47).

R 17935 Novohrad (Zvolen os. st. 17:13 – Košice 20:37).

RR 17715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:40).

S ohľadom na technické možnosti budú operatívne posilňované vybrané pravidelné vlaky kategórií IC, Ex, R, RR, REX a Os.

ZSSK posilní aj 27 pravidelných vlakov InterCity

Utorok (16. 4.)

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

Streda (17. 4.)

IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 1 vozeň 2. triedy

IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy

IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

Štvrtok (18. 4.)

IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

IC 525 (Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy

IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

Piatok (19. 4.)

IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 2 vozne 2. triedy

IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy

IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy

Pondelok (22. 4.)

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy

IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

Utorok (23. 4.)

IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy

IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

Streda (24. 4.)

IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 1 vozeň 2. triedy

Lístky si zabezpečte v dostatočnom časovom predstihu

Štátny podnik v záujme osobného komfortu cestujúcim odporúča aj zabezpečenie miesteniek, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková. „ZSSK vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období odporúča cestujúcej verejnosti, aby si cestovné doklady zaobstarala v dostatočnom časovom predstihu,“ podčiarkol hovorca. Kováč vyzdvihol možnosť zakúpiť si cestovné lístky a rezervácie miesta aj prostredníctvom nového responzívneho e-shopu, či mobilnej aplikácie Ideme vlakom.

Obsadenosť vybraných vlakov počas veľkonočného obdobia

Streda (17. 4.)

vlak

východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod

obsadenosť

IC 521

Bratislava hl. st. 06:01 - Košice 10:48

60 %

R 603 PSS LIŠIAK

Bratislava hl. st. 08:13 - Košice 13:53

59 %

IC 523

Bratislava hl. st. 11:59 - Košice 16:48

95 %

R 607 ANDREA SHOP.SK

Bratislava hl. st. 12:13 - Košice 17:53

63 %

R 609 Spišan

Bratislava hl. st. 14:13 - Košice 19:53

72 %

IC 45

Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42

99 %

R 815 Slatina (južná trasa)

Bratislava hl. st. 16:04 - Košice 22:35

50 %

R 611 FIXINELA

Bratislava hl. st. 16:13 - Košice 21:53

90 %

EC 283 Metropolitan Slovenská strela

Praha hl. n. 17:50 - Bratislava hl. st. 21:50

92 %

IC 525

Bratislava hl. st. 18:01 - Košice 22:48

98 %

R 613 TERMIX NIKA

Bratislava hl. st. 18:13 - Košice 23:53

66 %

R 615 Zemplín

Bratislava-N. Mesto 22:16 - Humenné 06:33

94 %

Štvrtok (18. 4.)

vlak

východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod

obsadenosť

IC 521

Bratislava hl. st. 06:01 - Košice 10:48

96 %

R 601 HORALKY SEDITA

Bratislava hl. st. 06:13 - Košice 11:53

98 %

R 603 PSS LIŠIAK

Bratislava hl. st. 08:13 - Košice 13:53

95 %

R 605 Dargov

Bratislava hl. st. 10:13 - Košice 15:53

96 %

IC 523

Bratislava hl. st. 11:59 - Košice 16:48

98 %

R 607 ANDREA SHOP.SK

Bratislava hl. st. 12:13 - Košice 17:53

70 %

R 609 Spišan

Bratislava hl. st. 14:13 - Košice 19:53

74 %

IC 45

Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42

99 %

R 611 FIXINELA

Bratislava hl. st. 16:13 - Košice 21:53

85 %

EC 283 Metropolitan Slovenská strela

Praha hl. n. 17:50 - Bratislava hl. st. 21:50

100 %

IC 525

Bratislava hl. st. 18:01 - Košice 22:48

98 %

R 615 Zemplín

Bratislava-N. Mesto 22:16 - Humenné 06:33

96 %

R 801 Poľana (južná trasa)

Bratislava-Nové Mesto 22:34 - Prešov 07:42

64 %

R 604 Dargov

Košice 08:07 - Bratislava hl. st. 13:47

70 %

Piatok (19. 4.)

vlak

východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod

obsadenosť

IC 521

Bratislava hl. st. 06:01 - Košice 10:48

98 %

R 601 HORALKY SEDITA

Bratislava hl. st. 06:13 - Košice 11:53

89 %

R 603 PSS LIŠIAK

Bratislava hl. st. 08:13 - Košice 13:53

99 %

R 605 Dargov

Bratislava hl. st. 10:13 - Košice 15:53

96 %

IC 523

Bratislava hl. st. 11:59 - Košice 16:48

90 %

R 607 ANDREA SHOP.SK

Bratislava hl. st. 12:13 - Košice 17:53

57 %

Nedeľa (21. 4.)

vlak

východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod

obsadenosť

EN 444 Bohemia

Košice 20:26 - Praha hl. n. 06:16

      53 %

Pondelok (22. 4.)

vlak

východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod

obsadenosť

R 606 Liptov

Košice 10:07 - Bratislava hl. st. 15:47

78 %

IC 522

Košice 11:12 - Bratislava hl. st. 16:02

96 %

R 608 Spišan

Košice 12:07 - Bratislava hl. st. 17:47

86 %

R 17610 Chopok

Košice 13:45 - Bratislava hl. st. 19:31

51 %

R 17612 Šarišan

Humenné 14:06 - Bratislava hl. st. 21:04

59 %

R 610 izlato.sk

Košice 14:07 - Bratislava hl. st. 19:47

57 %

IC 524

Košice 17:12 - Bratislava hl. st. 22:00

84 %

EN 442 Slovakia

Humenné 19:46 - Praha hl. n. 07:31

72 %

EN 444 Bohemia

Košice 20:26 - Praha hl. n. 06:16

87 %

R 800 Poľana (južná trasa)

Prešov 21:12 - Bratislava-Nové Mesto 06:02

58 %

R 614 Zemplín

Humenné 21:54 - Bratislava-N. Mesto 06:51

75 %

EC 283 Metropolitan Slovenská strela

Praha hl. n. 17:50 - Bratislava hl. st. 21:50

78 %

Utorok (23. 4.)

vlak

východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod

obsadenosť

IC 520

Košice 05:12 - Bratislava hl. st. 10:00

53 %

IC 44

Košice 07:11 - Wien Hbf 13:22

64 %

R 604 Dargov

Košice 08:07 - Bratislava hl. st. 13:47

70 %

R 606 Liptov

Košice 10:07 - Bratislava hl. st. 15:47

83 %

IC 522

Košice 11:12 - Bratislava hl. st. 16:02

93 %

R 608 Spišan

Košice 12:07 - Bratislava hl. st. 17:47

58 %

R 610 izlato.sk

Košice 14:07 - Bratislava hl. st. 19:47

66 %

IC 524

Košice 17:12 - Bratislava hl. st. 22:00

51 %

EN 442 Slovakia

Humenné 19:46 - Praha hl. n. 07:31

50 %

EN 444 Bohemia

Košice 20:26 - Praha hl. n. 06:16

61 %

R 614 Zemplín

Humenné 21:54 - Bratislava-N. Mesto 06:51

64 %

Údaje k obsadenosti sú aktuálne k 16. aprílu.


Galéria

Ilustračné foto Na snímke nástupište na ZSSK.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články