Dobre vedieť | Topky.sk - Bleskovky

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Dobre vedieť

Večerná škola, ktorá vám pomôže nazrieť do tajov ľudskej mysle

Večerná škola Brainery

Večerná škola Brainery

FotoVideo
pred 5 hodinami

Ak hľadáte rýchle návody, ste na zlej adrese. V Brainery zázraky na počkanie nerobia. Koncept “Zručnosti BudúCnosti“, ktorý je predmetom tejto večernej školy, vám vysvetlí ľudské správanie z evolučnej perspektívy a pomocou najnovších poznatkov z behaviorálnych vied a neurobiológie. viac »

Vianočný darček na poslednú chvíľu? Podarujte výhru na žreboch Niké!

Žreby Niké

20.12.2019 16:00

Už len niekoľko dní nás delí od najkrajších sviatkov v roku. Mnohí z nás ale ešte len uvažujú, ako potešiť svojich blízkych. Iní uvažujú nad tým, ako doplniť už zakúpený darček, aby boli Vianoce ešte štedrejšie. Pre všetkých tu máme jeden tip. Podarujte žreby Niké a urobte svojim blízkym dvojnásobnú radosť. viac »


Ďalšie radostné Vianoce aj vďaka spolupracovníkom dm

Ďalšie radostné Vianoce aj
FotoVideo

20.12.2019 15:00

Darčeky pod rozžiareným vianočným stromčekom nie sú pre všetkých ľudí samozrejmosťou. Vďaka spoločnej túžbe urobiť svet krajším a lepším spolupracovníci dm v rámci vianočnej iniciatívy dm {spoločne} už tretí rok vlastnoručne pripravili 5 000 balíčkov, ktoré opäť vyčarili sviatočnú atmosféru a úsmev na tvárach mnohým seniorom, osamelým ľuďom bez domova ... viac »


BILLA plánuje výrazne posilniť podporu domácich výrobcov potravín

BILLA plánuje výrazne posilniť
Foto

20.12.2019 14:00

Spoločnosť BILLA plánuje od februára budúceho roka odštartovať dlhodobý projekt na podporu domácich výrobcov. Súčasťou tohto konceptu bude vzdelávanie a informovanie širokej verejnosti o tradíciách, výhodách a ľudských príbehoch, ktoré sú spojené so slovenskými potravinami a dodávateľmi. viac »


Máte strach z laserovej operácie očí? Pomôžeme vám prekonať ho

Máte strach z laserovej

20.12.2019 13:00

BRATISLAVA - Dali by ste si predpísať okuliare alebo radšej podstúpili laserovú operáciu očí? Väčšina ľudí zvolí skôr prvú možnosť. Okuliare však očný problém iba korigujú a operácia ho vyrieši. Výhod laseru je však oveľa viac a zo zákroku netreba mať žiadne obavy. viac »


Unikátna šou Angry Birds on Ice je ideálnym darčekom pre deti aj dospelých!

Unikátna šou Angry Birds
FotoVideo

20.12.2019 11:00

Máte už kúpené vianočné darčeky? Ideálnym darčekom pre deti aj dospelých je nezabudnuteľný zážitok. Presne takým bude ľadová revue Angry Birds on Ice! „Šou, akú ste ešte nevideli“ v sebe spája krasokorčuľovanie, akrobaciu, parkour a ďalšie disciplíny, ktoré uvedú vás aj vaše deti do úžasu. Nenechajte si ujsť jedinečné predstavenia 25. januára 2020 v ... viac »


Toto vám zachráni Vianoce. Ako nepodľahnúť sviatočnému stresu

Toto vám zachráni Vianoce.

20.12.2019 10:00

Môže to byť akákoľvek veľká pravda, že človek sa učí na vlastných chybách, v niektorých prípadoch to jednoducho neplatí. Napríklad taký predvianočný stres. Zažili ste ho minulý rok, pred dvoma rokmi, predtým tiež a vracia sa neustále. Prírodná minerálna voda Magnesia vám preto prináša tri tipy, ako prežiť sviatky pokojnejšie. Aj vďaka dostatočnému prísunu ... viac »


Last minute darček môže byť navždy. Musí to však byť diamant

Last minute darček môže
Foto

19.12.2019 17:00

Minulý rok ste si vraveli, že sa vám to už nestane. Že budete mať vianočný darček pripravený už od októbra a žiadne zápchy v nákupných centrách vás nepostihnú. A teraz už opäť bezradne hľadíte do kalendára a lámete si hlavu nad vianočným darčekom na poslednú chvíľu? viac »


Autá majú citeľne zdražieť: Kto si ho kúpi ešte do Vianoc, ušetrí

Autá majú citeľne zdražieť:

19.12.2019 16:00

V závere roka ponúkajú predajcovia nových a ojazdených automobilov vysoké zľavy. Kúpa jazdenky pred Vianocami sa vyplatí aj z toho dôvodu, že autá majú v najbližších rokoch zdražieť. Predaje nových vozidiel klesajú a tým pádom sa bude nižšia ponuka pozvoľna prejavovať aj na sekundárnom trhu s jazdenými autami, predovšetkým zánovnými. viac »


KVÍZ Koľko talianskosti sa v tebe skrýva?

KVÍZ Koľko talianskosti sa

19.12.2019 15:00

BRATISLAVA - Sychravé dni v nás prehlbujú smútok za letom. Snom mnohých je bývať pri mori, niekoľko stoviek kilometrov bližšie k rovníku a celoročne si vychutnávať teplejšiu klímu. Taliansko je vhodná krajina pre milovníkov tepla a vďaka horám si prídu na svoje aj vyznávači zimných športov. viac »


Slovenské športové kluby získavajú financie vďaka aktívnemu pohybu svojich fanúšikov. Môže za to mobilná aplikácia iWatt

Slovenské športové kluby získavajú
Foto

19.12.2019 14:00

Dňa 9. 12. 2019 ukončil startup iWatt už 2. kolo klubovej súťaže, v ktorom si medzi seba rozdelilo 20 000 eur od aktuálneho sponzora klubovej súťaže innogy Slovensko spolu 42 športových klubov. viac »


Predvianočná horúčka vrcholí. Kde ešte nakúpite darčeky, výzdobu aj špeciality na vianočný stôl?

Predvianočná horúčka vrcholí. Kde
Foto

19.12.2019 13:00

Vianoce už nezadržateľne klopú na dvere. Ak ste najkrajším sviatkom roka doteraz nevenovali veľa pozornosti, posledný týždeň pred Vianocami, ktorý vyvrcholí takzvanou zlatou nedeľou, zvyčajne prinúti k nákupu vianočných darčekov aj tých najväčších oneskorencov. Patríte k nim? Užite si vianočné nákupy v príjemnej atmosfére, okrem darčekov pre celú rodinu ... viac »


Obľúbený herec bude od nového roka členom stand-up komedy Temné Kecy

Obľúbený herec bude od
Foto

19.12.2019 11:00

V novom, okrúhlom roku 2020 sa členom najznámejšej stand-up comedy show Temné Kecy stane aj obľúbený slovenský herec a známy dabingový hlas Števo Martinovič, ktorého poznáme z filmu Cuky Luky , komédie Vojtech či zábavnej TV relácie Kredenc . viac »


Vianočný darček pre výnimočných - koncert Fedor Frešo - Piesne z kolovrátku

Vianočný darček pre výnimočných
Foto

19.12.2019 10:00

Na Vianoce môžete urobiť radosť dvakrát. Prvýkrát, keď darček darujete a druhýkrát, keď si obdarovaný darček užijete. Ak skutočne máte vedľa seba niekoho, kto si zaslúži dvojnásobnú radosť, darujte mu lístky na spomienkový koncert Fedor Frešo - Piesne z kolovrátku, ktorý načasovali organizátori kráľovsky, po Troch kráľoch, na 12. januára 2020. viac »


Cashback World – keď nakupovať znamená aj pomáhať druhým

Nákupmi cez cashback pomáhate

17.12.2019 17:00

Zákazníci medzinárodného nákupného spoločenstva Cashback World majú pri svojich nákupoch dobrý pocit. Pramení z veľkého výberu zmluvných predajcov, širokého sortimentu výrobkov a služieb, ako aj z cenovej výhodnosti. Za každý nákup totiž získavajú cashback a tzv. Shopping points, teda body, ktoré môžu využiť na ďalšie výhodné zľavy. Isto však ocenia, ... viac »


3 voňavé čaje pre dokonalú vianočnú atmosféru

3 voňavé čaje pre

17.12.2019 16:00

BRATISLAVA - Milujete pohodové posedenie pri čaji? Niet sa čomu čudovať. Každý z nás sa potrebuje aspoň na chvíľu zastaviť a vychutnať si pohodovú atmosféru nejakého okamihu. O Vianociach to platí niekoľkonásobne. Dať si skvelý čaj napríklad pri vianočnom stromčeku určite stojí za to. Optimálne je ten bylinkový s prídavkom nejakého voňavého korenia. ... viac »


Nákupné zvyklosti Slovákov pred Vianocami – nechávame si nákupy na poslednú chvíľu

Nákupné zvyklosti Slovákov pred

17.12.2019 14:00

Najkrajším sviatkom roka sú Vianoce. Všetko sa spomalí, opadne každodenný stres. Naše domovy naplnia tie najkrajšie vône a chute. Niekde je to ihličie zo stromčeka, ktoré prevonia celý byt či dom. Inde prevláda vôňa škorice a vanilky z čerstvo upečeného vianočného pečiva. V ďalšej domácnosti si radi vychutnajú vône a chute najrôznejších druhov domáceho ... viac »


Lidl spolu so zákazníkmi pomohol už 80 vážne chorým deťom

Lidl spolu so zákazníkmi

17.12.2019 12:00

Vďaka projektu „Od začiatku v dobrých rukách“ dostali desiatky detí z celého Slovenska podporu podľa vlastných potrieb v celkovej hodnote viac ako 200 000 € viac »


Bláznivá veselohra na motívy Moliéra vás pobaví inteligentným humorom v podaní skvelých hercov

Bláznivá veselohra na motívy
Foto

17.12.2019 11:00

Jedno z ďalších režijných diel od vynikajúceho režiséra Ivana Blahúta so skvelým herec-kým obsadením a inteligentným humorom jemu tak vlastným, čo diváci oceňujú aj v muzikáli Kubo po celom Slovensku a aj v Pražskej Hybernii. viac »


Zbohom, stereotyp! Týchto 5 vianočných darčekov otrasie vašou spálňou

Zbohom, stereotyp! Týchto 5

16.12.2019 16:20

Vianoce milujeme pre pokoj, oddych a radosť pri vianočnom stromčeku. Tomu však predchádza veľa práce a dilema: Čo polovičku naozaj poteší? viac »


Exkluzívna správa: Metóda, vďaka ktorej sa naučí po anglicky každý Slovák!

Exkluzívna správa: Metóda, vďaka

13.12.2019 18:00

Podnikateľka Alica (44) odhalila jedinečnú metódu, ako sa dá anglicky naučiť rýchlo! Prečítajte si rozhovor a zistite, ako sa dá vďaka tomuto jednoduchému spôsobu štúdia jazyka naučiť angličtinu už za 2 týždne… viac »


Najčítanejšie články