c Dobre vedieť | Topky.sk
Nedeľa, 28. máj 2023. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Dobre vedieť

MÁJOVÉ ADOPČNÉ PODUJATIE PRINESIE NÁDEJ ĎALŠÍM CHLPÁČOM NÁJSŤ NOVÉ DOMOVY!

včera o 15:00

V poslednú májovú sobotu budú čakať na svoju druhú šancu psíky z útulkov z rôznych kútov Slovenska, ktoré budú robiť radosť svojou prítomnosťou nových majiteľov. Charitatívne podujatie NÁJDITE SA… SO ZVIERATKOM Z ÚTULKU už dvanásty rok podporí slovenské útulky v adopcii opustených a týraných zvierat. Adepti na nový láskavý domov sa predstavia tradične... viac »

Emily Ratajkowski sa vďaka kampani vrátila k štýlu, ktorý nosila ako osemročná

Emily Ratajkowski sa vďaka
Foto

17.05.2023 09:00

Už to cítite vo vzduchu? Letné rezorty, ulice metropol a vy. Zasnívaná na vysnívanej dovolenke, štýlová a uvoľnená. Potrebujete k tomu už len nové topánky a doplnky? Úplne vám rozumieme. viac »


Béla Tarr si v Košiciach prevezme Zlatú kameru Art Film Festu

Béla Tarr si v
FotoVideo

16.05.2023 17:00

Art Film Fest v rokoch 2001 – 2019 ocenil doteraz 43 významných osobností, domácich i zahraničných profesionálov v najrozličnejších profesiách spojených so svetom strieborného plátna. Od režisérov, kameramanov, strihačov, kostýmových výtvarníkov, scénografov, hudobných skladateľov až po dramaturgov, scenáristov a filmových kritikov a publicistov. Na... viac »


Tatranské lesy sa opäť rozrastajú

Tatranské lesy sa opäť
Foto

16.05.2023 16:00

Jedno staré čínske príslovie hovorí, že najideálnejší moment na zasadenie stromu bol pred 20 rokmi. Ten druhý najlepší čas je však podľa tohto výstižného príslovia práve teraz. Touto myšlienkou sa inšpirovala aj spoločnosť Lidl, vďaka ktorej vo Vysokých a Nízkych Tatrách pribudlo od roku 2012 viac ako 1 800 000 stromov. viac »


Známe belgické pivo má pre vás prekvapenie: Tipnite si, akú má novinku

Známe belgické pivo má
Foto

16.05.2023 12:00

Dobré pivo je dar. Svoje o tom vedia napríklad obyvatelia belgického mesta Leuven, ktorí si Stellu Artois vychutnávajú už takmer sto rokov – a spolu s nimi i fanúšikovia dobrého piva na celom svete. Táto legendárna značka má teraz novinku aj pre slovenských milovníkov piva a umožní im vychutnať si plnú chuť kvalitného moku v každej situácii. viac »


Do košickej Steel arény sa hrnú milionári z celého sveta! Toto je dôvodom!

Do košickej Steel arény
Foto

16.05.2023 11:00

Košice. Áno počujete správne. Stačí sa rozhodnúť a prísť do Steel Arény v dňoch 9.-11. júna, kde bude prebiehať už 8. ročník konferencie EMPIRE CON8 EMPIRE CON8, ktorá je absolútne pre všetkých, ktorí už nechcú žiť priemerný život. Je jedno, či ste mamička na materskej, čo hľadá inšpiráciu na privyrobenie si alebo podnikateľ, ktorému stagnuje firma... viac »


Charitatívny beh v podaní OZ Parasport24 je späť, príďte si 20. mája zabehať na Turčiansky beh v Žabokrekoch!

Turčiansky beh
Foto

16.05.2023 10:00

PARASPORT24 pokračuje v tradícii a aj v tomto roku pripravil ďalšiu skvelú charitatívnu akciu! Príďte si zabehať na Turčiansky beh, ktorý štartuje 20. mája v Žabokrekoch pri Martine. Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží, stačí zaplatiť registráciu. Pobeží sa 5 a 10 kilometrový okruh v krásnej prírode Turčianskej kotliny. Víťazom sú všetci, pretože... viac »


Integrovaná správa Philip Morris International za rok 2022 hovorí aj o transformácii tabakovej spoločnosti na bezdymovú

Integrovaná správa Philip Morris

16.05.2023 09:00

Síce bol rok 2022 poznačený aj mnohými skúškami, ale ambícia byť do roku 2025 bezdymovou spoločnosťou a postupne vyradiť cigarety, môže byť realitou. To sú zmeny, ktoré sa Philip Morris International snaží dosiahnuť v najbližšom období a na ktorých intenzívne pracuje. V rámci ESG (dopadu environmentálnych, sociálnych a správnych otázok) si PMI stanovila... viac »


BILLA s projektom „Zdravé oči už v škôlke“ získala za prevenciu detského zraku ocenenie VIA BONA SLOVAKIA 2022

BILLA získala ocenenie VIA
FotoVideo

15.05.2023 17:00

Odborníci z programu Zdravé oči už v škôlke skontrolovali počas piatich ročníkov zrak viac ako 86 000 deťom po celom Slovensku. Z tohto počtu bolo až 13 000 deťom a ich rodičom vydané odporučenie na návštevu detského oftalmológa. Úspešný preventívny projekt BILLA, o. z. BILLA ľuďom a Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) pozitívne ohodnotila... viac »


DNI KULTÚRY v obci Nová Bystrica majú tento rok nabitý program! Vystúpi aj No Name!

DNI KULTÚRY v obci
Foto

15.05.2023 16:00

Dni kultúry Nová Bystrica majú svoju tradíciu v obci už od roku 2011 a aj tento rok čaká návštevníkov víkend nabitý skvelým programom. Toto hodové „trojdnie“ sa koná na novovybudovanom amfiteátri vedľa futbalového ihriska, kde sa môžu návštevníci každý deň tešiť na iný tematický program. V piatok sa koná koncert rockových kapiel, sobota je venovaná... viac »


Stavba pergoly svojpomocne alebo odborná montáž? Pravidlá uplatnenia záruky dávajú jasnú odpoveď.

Stavba pergoly svojpomocne alebo
Foto

15.05.2023 10:00

Záhradná pergola je obľúbený a funkčný prvok, vďaka ktorému si môžete užívať chvíle pohody a zábavy aj v horúcich dňoch, chránení pred priamym slnkom. Stavba pergoly svojpomocne je výzva aj pre zručných jedincov a záleží pri nej, čo od výsledku očakávate. Prináša so sebou aj značné riziko zmarenej investície do komfortu. viac »


Rady profi zlodejov, ako si ochrániť svoj byt či dom pred vykradnutím

Rady profi zlodejov, ako
Foto

15.05.2023 08:00

Vedeli ste, že väčšina vlámaní sa neudeje spôsobom, aký si ľudia zvyčajne predstavujú alebo aký je zobrazovaný vo filmoch? Pod rúškom noci, s kuklou či maskou na tvári? Naopak, dobre zorganizované skupiny zlodejov si dávajú veľmi záležať na tom, aby pôsobili čo najnenápadnejšie a najprirodzenejšie. A vykradnú dom alebo byt hoci aj na pravé poludnie. viac »


Šibenik a Zadar – veľký sprievodca severnou Dalmáciou – 10 skvelých tipov pre plánovanie dovolenky

Zadar
Foto

15.05.2023 06:00

Väčšina Slovákov si pri Chorvátsku okamžite predstaví čisté more, kamienkové pláže, vôňu čerstvých grilovaných rýb, rozpálené slnko. Chorvátsko je však krajina s tak rozmanitou prírodou a klímou, že je ako stvorená na dovolenku, počas ktorej sa dá skombinovať príjemne lenivý pobyt pri mori s turistikou v národných parkoch, horskou cyklistikou či kúpaním... viac »


Potrebujete úver? Vypočítajte si, koľko si môžete požičať a akú sumu by ste mesačne platili

Potrebujete úver? Vypočítajte si,

12.05.2023 13:00

Príliš veľká investícia alebo nedostatok peňazí na účte dokáže potrápiť kohokoľvek z nás. Jedným z možných riešení je bezúčelový úver. Poradíme vám, čo všetko ním môžete financovať a koľko by vás to mesačne stálo. viac »


Oslávte začiatok leta Seneckým letom na Slnečných jazerách! Čakajú vás skvelé koncerty a aj program pre najmenších

Oslávte začiatok leta Seneckým

12.05.2023 12:00

Otvorte začiatok letnej sezóny na Slnečných jazerách najväčším podujatím mesta Senec, ktoré sa koná už desiatky rokov. 17.6.2023 na ňom vystúpia známe mená ako Gladiator, Billy Barman, Majk Spirit, Hex, Alan Murin a Funkiez. Okrem skvelej hudby vás ohúri nádherný ohňostroj, ktorý každý rok obdivujú nielen Senčania, ale všetci široko ďaleko! viac »


Na scénu sa vracia SLÁVNA hra Lasicu a Satinského. V predaji len pár lístkov!

Na scénu sa vracia

12.05.2023 10:00

Štúdio L+S vracia do svojho repertoáru slávnu hru dvojice Milan Lasica a Július Satinský. Od pôvodnej premiéry v roku 1986 sa toho veľa zmenilo, ale optimisti aj pesimisti zostávajú. Za tridsaťsedem rokov od uvedenia odišli do zabudnutia pojmy ako ROH, plenárky, národný výbor, ale prišli nové, preto text bolo nevyhnutné aktualizovať. viac »


Tancujúci Capko aj Červík vás zabavia spolu s Haničkou a Murkom!

Tancujúci Capko aj Červík

11.05.2023 17:00

Najobľúbenejšia bábková dvojica Hanička a Murko hviezdi medzi detskými projektami už šiesty rok. Deti ju milujú. Darí sa jej neustále zvyšovať kvalitu svojej tvorby a prichádzať s novinkami. Túto jar sa Hanička s Murkom vybrali na svoje najväčšie koncertné turné po 24 mestách po celom Slovensku. Zostávajú pred nimi posledné 4 májové zastávky. viac »


Braňo Mojsej oslavuje 55 rokov a vyráža na turné! Prečo je číslo 5 také magické?

Braňo Mojsej oslavuje 55

11.05.2023 12:00

Braňo Mojsej - meno, ktoré netreba zvlášť predstavovať, vyrazil na turné s názvom 55 tour. Číslo 55 je pre neho zásadné v tomto roku a vôbec s päťkami to nie je pri jeho osobe úplne všetko. Spevák sa narodil 5.5.1968 a v piatom dni v týždni v piatok 5.5.2023 v piatom roku abstinencie oslávil 55 rokov. viac »


Pivári, pozor! Takúto ponuku remeselných nápojov inde nenájdete

Najviac remeselných špeciálov si
Foto

11.05.2023 08:00

Dostali ste chuť na niečo horké, chladené a najlepšie remeselné? Šikovných pivovarníkov na Slovensku nestále pribúda, no dostať sa k ich pivným špeciálom nie je vôbec jednoduché. V klasickom obchode väčšinu z nich nenájdete, na návštevu regionálnych pivovarov zase neostáva dostatok času. Vďaka známemu reťazcu si ich teraz vychutnáte aj u vás doma. viac »


Hviezdy pod hviezdami - Kollárovci vystúpia pod otvoreným nebom na Ranči pod Babicou

Hviezdy pod hviezdami -
Foto

10.05.2023 11:00

Pripravte sa na nezabudnuteľný deň plný zábavy, relaxu a poľovníckych špecialít v krásnom prostredí Ranča pod Babicou. 16.6.2023 sa na Poľovníckom juniáles na Babici môžete tešiť na nabitý hudobný program, ale aj množstvo sprievodných aktivít, ktoré si užije každý návštevník. viac »


Topfest Slovakia 2023: To naj od Kanady cez Švédsko až po Austráliu

Topfest Slovakia 2023: To
Video

10.05.2023 10:00

Festival TOPFEST SLOVAKIA 2023 otvorí svoje brány 23. 6. 2023 a na tri dni zmení RC letisko v obci Abrahám na epicentrum poriadnej rockovej muziky. viac »


Najčítanejšie články