Pondelok, 18. október 2021. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

VIDEO Absolútne nečakaný hosť na pápežovej audiencii: Neuveríte, kto dorazil do Vatikánu

Pápež František
Pápež František
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini
24.06.2021 12:12

VATIKÁN - Na dnešnú generálnu audienciu pápeža Františka vo Vatikáne dorazil aj veľmi nezvyčajný návštevník - samotný superhrdina Spider-Man. Informovala o tom agentúra Reuters.


Muž oblečený celý v priliehavom kostýme v čiernej, červenej a modrej farbe komiksovej postavy sedel počas audiencie v sekcii významných hostí na nádvorí sv. Damasa vo vatikánskom Apoštolskom paláci. 

Na dnešnú generálnu audienciu
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini

Kňaz v čiernom, ktorý zaujal miesto hneď vedľa superhrdinu, sa tváril úplne nezúčastnene, akoby ho prítomnosť muža zmutovaného po uhryznutí rádioaktívnym pavúkom ani v najmenšom neprekvapila.

Ako sa neskôr ukázalo, mužom pod maskou bol 27-ročný Mattia Villardita zo severného Talianska, ktorý dostal miesto vo VIP sekcii vďaka svojej práci s chorými deťmi, ktoré navštevuje v superhrdinskom kostýme v nemocniciach.

Na dnešnú generálnu audienciu
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Medichini

Na záver audiencie bol predstavený pápežovi a dal mu masku Spider-Mana. V minulom roku dostal Villardita za svoju pomoc chorým deťom cenu od talianskeho prezidenta Sergia Mattarelliho.


Galéria

Na dnešnú generálnu audienciu Pápež František Na dnešnú generálnu audienciu Na dnešnú generálnu audienciu Na dnešnú generálnu audienciu Na dnešnú generálnu audienciu

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
VIDEO: Twitter/Valerio Schiti

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články