V Maďarsku úraduje nová droga: Narkomani končia v nemocnici, berú to aj tehotné ženy! | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

V Maďarsku úraduje nová droga: Narkomani končia v nemocnici, berú to aj tehotné ženy!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
30.01.2016 11:13

BUDAPEŠŤ - V uplynulých dvoch dňoch hospitalizovali v maďarskom meste Törökszentmiklós celkom šiestich mladých ľudí vo vážnom stave po užití drogy, medzi nimi aj dve tehotné ženy.


Podľa službukonajúcej lekárky nemocnice Jasovsko-veľkokumánsko-solnockej župy v Szolnoku Tímey Ecsekiovej sa lekári v prípade oboch tehotných žien rozhodli vykonať pôrod cisárskym rezom.

 Ecsekiová v piatok večer vo verejnoprávnej televízii M1 informovala, že tieto matky ležia na oddelení intenzívnej medicíny a novorodencov previezli na detskú kliniku v Budapešti. Podľa jej slov uvedení pacienti požili drogy neznámeho pôvodu. Jedného z hospitalizovaných mužov, ktorý je v kritickom stave, takisto prepravili do hlavného mesta.

Z predbežných výsledkov lekárskych vyšetrení vyplýva, že pacienti zakrátko po užití zrejme novej psychoaktívnej látky upadli do bezvedomia. Polícia Jasovsko-veľkokumánsko-solnockej župy v piatok zadržala v tejto súvislosti 39-ročného miestneho muža.

Polícia tiež vydala varovanie, že požitie takejto látky môže v krátkom čase viesť k ohrozeniu života. Vyzvala občanov, aby neužívali žiadne drogy ani psychoaktívne látky a aby okamžite nahlásili prípadné nezvyčajné správanie ľudí vo svojom okolí alebo v rodine.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Thinkstock

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články