Veľká radosť slovenského herca: Takto dopadlo jeho "poprvé"! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Veľká radosť slovenského herca: Takto dopadlo jeho "poprvé"!

Patrik Vyskočil
Patrik Vyskočil
Zdroj: Jan Zemiar
20.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Pred niekoľkými dňami oslávil svoj veľký comeback prvý slovenský rockový muzikál - Cyrano z predmestia. Ten sa vôbec po prvýkrát predstavil ešte pred 40 rokmi, hlavné úlohy si vtedy zahrala úžasná herecká dvojica Kamila Magálová a Jozef Benedik. Tentokrát si jeho modernejšiu verziu vzala pod taktovku mladá generácia divadla Nová scéna - herci Patrik Vyskočil a Dávid Hartl...


Spomínaná dvojica umelcov patrí v predstaveniach Novej scény medzi stálice, tentokrát sa však na predstavení herecky nezúčastnila. Dôvodom je práve skutočnosť, že Patrik pôsobil ako režisér predstavenia, kým Dávid sa postaral o jeho dramaturgickú stránku.

Do úlohy Cyrana postavili úžasného Jána Slezáka v alternácii s talentovaným Lukášom Pištom, úlohu Roxany stvárnili Mirka Partlová a Romana Dang Van, rolu Jána zverili do rúk Dáriusa Kočiho a Vladka Plevčíka.

Celé prestavenie šliapalo ako hodinky a zrejme nikomu neuniklo, že medzi partiou hercov na javisku fungovala skvelá chémia. Nielen tá, ale i úžasné herecké i spevácke výkony protagonistvov boli dôvodom, prečo boli diváci nadšení a celý tím odmenili búrlivým potleskom a pozitívnymi reakciami.

Po premiére sa všetci zišli na after párty, kde sa nám podarilo vyspovedať režiséra Paťa Vyskočila aj predstaviteľa Cyrana - Janka Slezáka. To, ako sa im na muzikále pracovalo, ako sa cítili po premiére, čo bolo pre nich náročné, ako je Vyskočil spokojný so svojím režisérskym debutom a množstvo ďalších pikošiek sa dozviete v našich videorozhovoroch vyššie. 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Topky.sk
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články