Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

KORONAVÍRUS V rámci plošného testovania v Košiciach fungujú ešte dve odberné miesta

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič
11.01.2021 12:00

KOŠICE – V rámci viacdňového plošného testovania na ochorenie COVID-19 v Košiciach sú v pondelok pre verejnosť dostupné ešte dve odberné miesta. V areáli K13 – Košické kultúrne centrá v Kulturparku na Kukučínovej ulici sa možno dať bezplatne otestovať antigénovými testami do 17.00 h a vo vstupnom areáli U. S. Steel do 19.00 h. Potvrdil to hovorca mesta Vladimír Fabian.


„Dnes je posledný deň, počas ktorého fungujú odberné miesta v rámci plošného testovania v Košiciach. Vyzývame preto všetkých, ktorí potrebujú test absolvovať, aby navštívili jedno z týchto dvoch odberných miest, po vykonaní testu im bude vydané potvrdenie o výsledku,“ uviedol s tým, že odberné miesto v Kulturparku funguje od 9.00 h.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V areáli oceliarní otvorili v pondelok verejné odberové miesto o 7.00 h. Podnik podľa hovorcu Jána Baču v spolupráci s regionálnym úradom verejného zdravotníctva pripravuje antigénové testovanie aj počas ďalších dní tohto týždňa. Od piatka (8. 1.) na tomto mieste v priebehu troch dní celkovo otestovali 2522 osôb, z toho bolo pozitívnych 67. Okrem zamestnancov oceliarní išlo aj o ich príbuzných a ďalších ľudí z mesta a okolia.

Plošné štvordňové testovanie v Košiciach spustilo mesto v piatok popoludní na 66 odberných miestach. Počas troch dní sa na ňom zúčastnilo dokopy 54.592 ľudí, z toho pozitívny test na nový koronavírus zaznamenali v 926 prípadoch, čo predstavuje takmer 1,7 percenta. V nedeľu (10. 1.) sa prišlo otestovať 22.345 ľudí, z nich malo pozitívny test 418.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články