Návšteva pápeža Františka na Slovensku | Topky.sk
Sobota, 25. september 2021. Meniny má Vladislav, zajtra Edita.

Návšteva pápeža Františka

Pápež hovoril o svojej ceste na Slovensko: Vyzdvihol prácu saleziánov medzi Rómami

Pápež František na Luníku IX.

Pápež František na Luníku IX.

Foto
22.09.2021 17:32

VATIKÁN - Pápež František sa počas stredajšej generálnej audiencie vo Vatikáne vyjadril k nedávnej návšteve Slovenska a Maďarska. Vyzdvihol prácu saleziánov medzi Rómami na košickom sídlisku Luník IX a všetkých prítomných vyzval na potlesk pre sestry Matky Terezy v bratislavskej Petržalke, ktoré sa starajú o bezdomovcov, "veľa sa modlia a pomáhajú ... viac »

Počas návštevy pápeža potreboval jeden veriaci prevoz vrtuľníkom

Počas návštevy pápeža potreboval

21.09.2021 19:11

BRATISLAVA – Spomedzi viac ako 100.000 veriacich, ktorí sa zúčastnili na podujatiach so Svätým Otcom v Bratislave, Prešove, Košiciach a Šaštíne, potrebovalo pomoc zdravotníkov spolu 75 osôb, jeden pacient si vyžiadal urgentný zásah a prevoz vrtuľníkom do špecializovaného zariadenia. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. viac »


Lekári sa boja najhoršieho: Delta po pápežovej návšteve udrela naplno, infikovaný je aj arcibiskup!

Lekári sa boja najhoršieho:
FotoVideo1173

20.09.2021 14:30

BRATISLAVA – Už to je týždeň, čo na Slovensko po dlhých rokoch zavítal pápež František a strávil tu celé tri dni. Odborníci tvrdili, že v aktuálnej situácii ide o mimoriadne rizikové podujatie, po ktorom začnú rapídne narastať prípady pozitívne testovaných na koronavírus. Opäť sa nemýlili. V nemocniciach sú hospitalizované aj ťažké prípady, ba čo viac... viac »


Návštevu pápeža sa podarilo zvládnuť bez komplikácií, tvrdí mesto Prešov

Návštevu pápeža sa podarilo

20.09.2021 11:45

PREŠOV - Organizáciu návštevy pápeža Františka v Prešove 14. septembra sa podarilo zvládnuť bez komplikácií. Tvrdí to mesto, ktoré dodáva, že ide o jedno z najväčších podujatí v jeho histórii. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, samospráva sa podieľala predovšetkým na organizácii dopravy, zabezpečení bezplatnej MHD pre pútnikov i na úprave... viac »


Pozrite, kto všetko sa objavil na stretnutí s pápežom: Podľa tohto detailu sa dá určiť aj ich postoj k očkovaniu!

Pozrite, kto všetko sa
FotoVideo

18.09.2021 00:01

BRATISLAVA - Návštevu Svätého Otca Františka má Slovensko za sebou a jeho prítomnosť mnohých obohatila. No v rámci tejto témy je zaujímavá aj iná skutočnosť. Po príchode pápeža do Prezidentskej záhrady totiž môžeme určiť aj ďalšiu vec, a síce zaočkovanosť proti covidu viacerých populárnych ľudí z politického spektra, ktorí sa na podujatí objavili. ... viac »


Rehabilitácia Bezáka: Čo značí jeho prítomnosť po boku pápeža na svätej omši a čo na to hovorí on?

Arcibiskup Róbert Bezák počas
FotoVideo

17.09.2021 05:54

BRATISLAVA – Pri svätej omši v Šaštíne koncelebroval aj emeritný biskup Róbert Bezák, ktorého v roku 2012 odvolali z úradu trnavského arcibiskupa. Znamená to, že ho cirkev rehabilitovala? viac »


Slovenská byrokracia neobišla ani pápeža: Neuveríte, kde chceli jeho podpis!

Slovenská byrokracia neobišla ani

16.09.2021 20:00

BRATISLAVA – Pápež alebo nie, pravidlá platia pre všetkých rovnako. Výnimkou nie je ani Svätý Otec, ktorý na Slovensku za štyri dni absolvoval mnoho verejných vystúpení. Tie boli spojená, ako inak, aj s nejakou tou byrokraciou, ktorej sa nevyhol ani pápež. viac »


Prezidentka Čaputová na letisku so slzami v očiach: FOTO V najhoršej chvíli života ju utešoval sám pápež!

Prezidentka Čaputová na letisku
FotoVideo2450

16.09.2021 10:58

BRATISLAVA - Bolesť a žiaľ. Z prevažnej väčšiny len takéto pocity musela prezidentka Zuzana Čaputová počas stredajšieho odchodu pápeža cítiť. Nielen že odchádzal Svätý Otec František, ale z jej srdca a života odišiel najväčší mužský vzor, akého mala. Jej otec Štefan Strapák bojoval s ťažkou chorobou a počas spomínanej stredy zomrel. Čaputová tak musela... viac »


VIDEO Jasný odkaz pápeža cestou zo Slovenska: Odmietnuť vakcínu proti COVIDU je samovražda!

VIDEO Jasný odkaz pápeža
Video

16.09.2021 08:30

VATIKÁN - Pápež František si láme hlavu nad tým, prečo toľko ľudí, vrátane niektorých kardinálov rímskokatolíckej cirkvi, odmietlo očkovanie proti covidu-19. Povedal to novinárom počas letu zo Slovenska do Vatikánu, píše agentúra AP. Ľudstvo pritom podľa pápeža malo v minulosti k vakcinácii dobrý vzťah a očkovanie malých detí proti osýpkam a obrne ... viac »


Stretnutie s Rómami, mladými či masová svätá omša: Aj takáto bola návšteva pápeža!

Stretnutie s Rómami, mladými
FotoVideo

16.09.2021 00:01

BRATISLAVA - Pastoračná návšteva pápeža Františka na Slovensku sa v stredu popoludní skončila. Po svätej omši v Národnej svätyni v Šaštíne sa pápež na bratislavskom letisku rozlúčil a odcestoval do Ríma. Počas štyroch dní v Slovenskej republike absolvoval stretnutia s najvyššími predstaviteľmi štátu, zástupcami náboženských obcí, aj židovskej či rómskej... viac »


Mikulec sa poďakoval zložkám ministerstva vnútra za pomoc počas návštevy pápeža

Mikulec sa poďakoval zložkám
Foto

15.09.2021 17:00

BRATISLAVA - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sa poďakoval všetkým zložkám Ministerstva vnútra (MV) SR za asistenciu pri návšteve Svätého Otca Franiška na Slovensku. Na sociálnej sieti ocenil ich úsilie a nasadenie. viac »


Tento malý detail mnohým ušiel: FOTO, ktorá preukazuje pápežovu skromnosť aj v jeho vysokom postavení

Tento malý detail mnohým
Foto1052

15.09.2021 16:00

BRATISLAVA - Aj keď púť pápeža Františka po Slovensku sa dnes oficiálne končí, za ten čas si niektorí na sociálnej sieti stihli všimnúť jeden malý detail, ktorý však vypovedá o tomto mužovi veľké veci. Sú to jeho náramkové hodinky, ktoré však rozhodne nezapadajú do vysokej cenovej kategórie, ako by niekto čakal. viac »


Polícia počas návštevy pápeža Františka nezaznamenala narušenie verejného poriadku

Polícia počas návštevy pápeža
Foto

15.09.2021 15:35

BRATISLAVA - Počas trvania návštevy pápeža Františka na Slovensku polícia nezaznamenala narušenie verejného poriadku ani žiadnu mimoriadnu udalosť, ktorá by narušila jej priebeh a pobyt Svätého Otca v krajine. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová. viac »


ONLINE Návšteva pápeža Františka je na konci: Všetkých vás budem nosiť v srdci, povedal

ONLINE Návšteva pápeža Františka
FotoVideo384

15.09.2021 13:01

BRATISLAVA/ŠAŠTÍN – Je to tu. Posledný deň cesty pápeža Františeka na Slovensku prebehne vo veľkom – v Šaštíne bude slúžiť omšu. Počas uplynulých troch dní mal program mimoriadne nabitý, okrem Bratislavy navštívil aj Košice a Prešov, kde sa stretol aj s rómskou komunitou a mladými ľuďmi. Krátko popoludní svoj program skončí a vráti sa naspäť do Vatikánu. viac »


Svetové médiá zaujala Františkova návšteva sídliska Luník IX: TOTO o nej napísali

Svetové médiá zaujala Františkova
FotoVideo1090

15.09.2021 10:19

SVET - Pápežova utorková návšteva košického sídliska Luník IX vyvolala mimoriadny ohlas v zahraničných médiách. Pontifik počas nej odsúdil predsudky a diskrimináciu Rómov. Agentúra Reuters napísala, že František počas návštevy jednej z najchudobnejších komunít na Slovensku povedal, že je nesprávne hádzať do jedného vreca celé etnické skupiny. viac »


Dopravné obmedzenia počas návštevy pápeža: V Šaštíne sa tvoria kolóny, cestu od Kútov uzavreli

Návšteva pápeža Františka v
Foto

15.09.2021 07:52

BRATISLAVA - Polícia upozorňuje vodičov, ktorí prichádzajú do Šaštína od Senice, aby využili na príjazd iné trasy. V tomto úseku sa vytvárajú rozsiahle kolóny. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. viac »


Katolíci slávia sviatok Sedembolestnej Panny Márie: Tentokrát aj s pápežom

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie
Foto

15.09.2021 06:24

BRATISLAVA - Katolíci na celom Slovensku slávia v stredu sviatok Sedembolestnej Panny Márie - patrónky Slovenska. Tento deň je v SR aj dňom pracovného pokoja. viac »


KVÍZ Ako dobre sa orientujete v náboženských otázkach?

KVÍZ Ako dobre sa

15.09.2021 00:01

BRATISLAVA - Slovensko má v týchto dňoch veľkú česť sprevádzať po našom území Svätého otca Františka a kresťania si dnes navyše pripomínajú jeden z cirkevných sviatkov. V našom najnovšom kvíze sa môžete otestovať, ako sa orientujete vo všeobecných náboženských a kresťanských témach. viac »


Na podujatiach s pápežom Františkom na východe Slovenska ošetrili 35 pacientov

Na podujatiach s pápežom

14.09.2021 21:33

KOŠICE - Počas bohoslužby v Prešove, ktorá bola súčasťou návštevy pápeža Františka, ošetrili zdravotníci 22 účastníkov podujatia. Na podujatí v Košiciach bolo priamo na mieste ošetrených 13 ľudí, z nich dvaja boli prevezení aj do nemocnice. viac »


Kvôli darom pre pápeža si skočili do vlasov: Poslanec Taraba vyprovokoval vedca Čekana, zanechal mu tento odkaz!

Kvôli darom pre pápeža
FotoVideo840

14.09.2021 20:00

BRATISLAVA - Pápež František je na Slovensku už tretí deň a počas tohto obdobia mimoriadnej návštevy sú tu stále isté konflikty v politickom spektre, do ktorého sa chvíľkovo nechal zatiahnuť aj uznávaný vedec Pavol Čekan. Ten sa už nevydržal pozerať na slová nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu, ktorý si zobral na paškál dary pre Svätého Otca. viac »


Svetové médiá reagujú: Pápežova návšteva Luníka IX je znamením inklúzie pre slovenských Rómov

Svetové médiá reagujú: Pápežova

14.09.2021 18:33

KOŠICE - Pápežova utorková návšteva košického sídliska Luník IX je znamením inklúzie pre slovenských Rómov, napísala agentúra AP. viac »


Najčítanejšie články