Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Polícia počas návštevy pápeža Františka nezaznamenala narušenie verejného poriadku

Na bezproblémovom zabezpečení návštevy sa podieľali takmer všetky policajné zložky.
Na bezproblémovom zabezpečení návštevy sa podieľali takmer všetky policajné zložky.
Zdroj: TASR – Roman Hanc
15.09.2021 15:35

BRATISLAVA - Počas trvania návštevy pápeža Františka na Slovensku polícia nezaznamenala narušenie verejného poriadku ani žiadnu mimoriadnu udalosť, ktorá by narušila jej priebeh a pobyt Svätého Otca v krajine. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.


"Ďakujem všetkým policajtom a policajtkám, ktorí sa podieľali na zabezpečení návštevy pápeža Františka a oceňujem aj disciplinovanosť verejnosti, ich ohľaduplnosť a rešpektovanie prísnych bezpečnostných opatrení, ktorých prijatie bolo nevyhnutnosťou," skonštatoval viceprezident PZ generál Róbert Bozalka.

Polícia počas návštevy pápeža
Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

O bezproblémový priebeh návštevy pápeža sa starali takmer všetky jednotky

Na bezproblémovom zabezpečení návštevy sa podieľali takmer všetky policajné zložky z rôznych útvarov v pôsobnosti krajských riaditeľstiev PZ, Prezídia PZ, Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, hraničnej a cudzineckej polície, ale aj študenti Strednej odbornej školy PZ Pezinok a Devínska Nová Ves, či kadeti z Akadémie PZ.

Polícia počas návštevy pápeža
Zdroj: TASR – František Iván

Na bezpečnosť dohliadala aj polícia Českej republiky, Armáda SR, príslušníci Finančnej správy, Hasičský a záchranný zbor, zdravotníci, organizátori či Konferencia biskupov Slovenska. Polícia sa podľa hovorkyne pripravovala na udalosť niekoľko mesiacov.


Galéria

Na bezproblémovom zabezpečení návštevy

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články