Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Mikulec sa poďakoval zložkám ministerstva vnútra za pomoc počas návštevy pápeža

minister vnútra Roman Mikulec
minister vnútra Roman Mikulec
Zdroj: Facebook/Roman Mikulec
15.09.2021 17:00

BRATISLAVA - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sa poďakoval všetkým zložkám Ministerstva vnútra (MV) SR za asistenciu pri návšteve Svätého Otca Franiška na Slovensku. Na sociálnej sieti ocenil ich úsilie a nasadenie.


"Počas ostatných štyroch dní sa starali nielen o bezpečnosť pápeža, ale aj o bezpečnosť všetkých občanov zúčastňujúcich sa podujatiach. Opatrenia boli pritom maximálne, keďže Svätý Otec patrí medzi najstráženejšie osoby na svete," uviedol minister.

Príprava trvala tri mesiace

Zdôraznil, že príprava takejto návštevy obvykle trvá rok, zložky MV to zvládli za tri mesiace. "Stovky príslušníkov Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Leteckého útvaru ministerstva vnútra, Sekcie krízového riadenia - Civilnej ochrany - Kontrolného chemického laboratória, ale aj poslucháči policajných škôl podali naozaj perfektné výkony. Usmerňovali dopravu, dohliadali na bezpečnosť, radili, pomáhali, vysvetľovali či odoberali vzorky ovzdušia," vymenoval Mikulec.

Pápež František dnes ukončil svoju štvordňovú návštevu Slovenska

Pápež František v stredu ukončil svoju štvordňovú apoštolskú cestu na Slovensku. Tá sa začala v nedeľu (12. 9.). Počas svojho pobytu navštívil Bratislavu, Prešov, Košice a v stredu aj Šaštín. Popoludní odletela hlava katolíckej cirkvi z bratislavského letiska naspäť do Ríma.

Mikulec sa poďakoval zložkám
Zdroj: Facebook/Roman Mikulec


Galéria

minister vnútra Roman Mikulec

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články