Kauzy | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 25. august 2019. Meniny má Ľudovít, zajtra Samuel.

Kauzy

Gál je pripravený konať: Jankovskú odvolám, ak polícia potvrdí jej väzby na Kočnera

Gábor Gál, Marian Kočner a Monika Jankovská

Gábor Gál, Marian Kočner a Monika Jankovská

pred 22 hodinami

BRATISLAVA - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) podá návrh na odvolanie Moniky Jankovskej z pozície štátnej tajomníčky okamžite po tom, ako sa potvrdia neoficiálne informácie. Informoval o tom na sociálnej sieti. Ak bude po nevyvrátiteľnom potvrdení informácií Smer-SD, ktorý Jankovskú nominoval, trvať na jej zotrvaní v pozícii, Gál podľa svojich ... viac »

Kauza miliónových zmeniek naberá na obrátkach: Kočnerovi sa z väzby nechce, na súd nepríde

Mariana Koćnera priviezli s
Foto

16.07.2019 14:34

BRATISLAVA - Obžalovaný podnikateľ Marian Kočner sa nezúčastní na pojednávaní v kauze miliónových zmeniek, ktoré sa začína na Špecializovanom trestnom súde budúci pondelok. viac »


Prokurátor, ktorý vypracoval podklady na rozpustenie ĽSNS, už nepracuje: Toto je dôvod

Prokurátor, ktorý vypracoval podklady

16.07.2019 10:25

BRATISLAVA - Prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky (GP SR) Ivan Minár, ktorý spracoval podklady k návrhu na rozpustenie ĽSNS, je už na dôchodku. viac »


Súd zverejnil detaily jedného z najväčších prípadov! Slovensko malo právo vedieť o Kaliňákových účtoch

Filip Rybanič

16.07.2019 05:55

BRATISLAVA - Takmer pred mesiacom si Filip Rybanič vypočul verdikt Krajského súdu, ktorý uznal, že je vinný. Koncom minulého týždňa však predseda senátu, ktorý o jeho osude rozhodoval na odvolacom súde, Peter Šamko, zverejnil na internete rozsudok v plnom znení. V takmer štyridsaťstranovom rozsudku senát skonštatoval, že zverejnenie síce bolo vo verejnom ... viac »


Kauza smrteľne pobodaného Braňa (†37) nekončí: Na rade je odvolacie konanie, Ind Nishit v pozore

Potýčka v centre Bratislavy
Foto

07.07.2019 17:10

BRATISLAVA - Kauza smrteľného pobodania z októbra 2017 pokračuje vo štvrtok odvolacím konaním na Krajskom súde v Bratislave. V tomto prípade si v októbri 2018 slovenský občan indického pôvodu Nishit T. vypočul oslobodzujúci rozsudok. viac »


Investigatívny novinár Rýpal zmizol pred vyše 11 rokmi, podozrenie z vraždy sa zatiaľ nepotvrdilo

Investigatívny novinár Paľo Rýpal

01.07.2019 16:50

BRATISLAVA - Podozrenie zo zavraždenia nezvestného novinára Pavla Rýpala sa zatiaľ nepotvrdilo. Polícia informácie preverovala dva roky. Potvrdili to z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. viac »


Hrôzy farmárov zďaleka nekončia: Agromafia na severe, výhražné telefonáty a iné hrozby

Hrôzy farmárov zďaleka nekončia:
Foto

01.07.2019 16:00

LYSICA - Poberanie agrodotácií ľuďmi, ktorí konkrétne pozemky ani neobhospodarujú. Aj takto vyzerá realita na severe Slovenska v obci Lysica. Overenie pravosti nájmu pozemkov je aj v dnešnej dobe stále náročné a spochybniteľné. Svedčia o tom aj prípady z tejto obce. viac »


Rybanič potvrdil, že ostáva aj po verdikte súdu poslancom Rače: Mandát mu údajne nezaniká

Filip Rybanič
Foto

26.06.2019 16:25

BRATISLAVA – Filip Rybanič bude aj po utorňajšom verdikte Krajského súdu (KS) v Bratislave vykonávať funkciu miestneho poslanca v bratislavskej Rači. Hoci súd Rybaniča odsúdil na trojročný trest s jednoročným odkladom a skúšobnou lehotou, mandát poslanca mu podľa jeho slov nezaniká. viac »


Nevyzula sa z toho: Ústavný súd potvrdil rozhodnutie o pokute pre bratislavskú poslankyňu

Lucia Štasselová

23.06.2019 16:15

BRATISLAVA – Ústavný súd (ÚS) SR potvrdil pokutu takmer 1500 eur pre miestnu poslankyňu bratislavského Ružinova Luciu Štasselovú. Pokutu vo výške trojmesačného platu poslanca jej schválilo miestne zastupiteľstvo vlani v januári pre nedodržanie zákonom stanovenej lehoty na podanie majetkového priznania, a to so všetkými potrebnými náležitosťami. viac »


O odvolaní asistenta poslanca Filipa Rybaniča by sa malo rozhodnúť v utorok

Filip Rybanič

23.06.2019 10:25

BRATISLAVA - Krajský súd v Bratislave (KS) by mal v utorok (25. 6.) na svojom verejnom zasadnutí rozhodnúť o odvolaní Filipa Rybaniča, asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára (SaS), voči minuloročnému rozsudku Okresného súdu (OS) Bratislava V. viac »


Pojednávanie v kauze dvojnásobnej vraždy bolo odročené: Obžalovaný sa vyhýba stíhaniu

Pojednávanie v kauze dvojnásobnej
Foto

20.06.2019 13:15

BRATISLAVA - Na pôde bratislavského Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody sa dnes malo uskutočniť pojednávanie v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004. Nový senát, ktorému bol tento prípad predložený, však pojednávať nemohol, keďže sa dvom poškodeným nepodarilo doručiť predvolanie. viac »


Pojednávanie o dvojnásobnej vražde prebehne vo väzení: Sprísnenie bezpečnosti je nevyhnutné

Pojednávanie o dvojnásobnej vražde

17.06.2019 13:50

BRATISLAVA - Pojednávanie v kauze vraždy ženy a chlapca v Moste pri Bratislave z roku 2004 sa vo štvrtok uskutoční v priestoroch bratislavského Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestov odňatia slobody. Ako ďalej informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom presunu pojednávania naplánovaného pôvodne v budove Justičného paláca ... viac »


Kauza smrteľného pobodania pokračuje: Občan indického pôvodu môže znovu skončiť za mrežami

Súd Nishita oslobodil
Foto

17.06.2019 10:00

BRATISLAVA - V kauze smrteľného pobodania z októbra 2017 vytýčil na 11. júla Krajský súd v Bratislave odvolacie konanie. V tomto prípade si v októbri 2018 slovenský občan indického pôvodu Nishit T. vypočul oslobodzujúci rozsudok. Ako vtedy skonštatoval predseda senátu Okresného súdu Bratislava I Michal Kačáni, konanie obžalovaného naplnilo podmienky ... viac »


Krajská prokuratúra dostala sťažnosť Ladislava Bašternáka, bude sa ňou zaoberať

Ladislav Bašternák

14.06.2019 14:55

BRATISLAVA - Sťažnosťou právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava B. voči najnovšiemu obvineniu z neodvedenia dane a poistného sa zaoberá Krajská prokuratúra v Bratislave (KP). viac »


Zakladatelia zločineckej skupiny Dvojičky sa postavili pred súd: Hrozí im doživotný trest

Zakladatelia zločineckej skupiny Dvojičky

13.06.2019 17:00

BANSKÁ BYSTRICA – Výsluchom svedka pokračovalo dnes pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie so zakladateľmi zločineckej skupiny vystupujúcej pod názvom „Dvojičky" bratmi Dávidom a Dominikom K. z Udiče v okrese Považská Bystrica. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry ich žaloval za trestné činy založenia, ... viac »


Súd na jeseň rozhodne o lúpeži v dome Ernesta Valka: Klinka výrazne pomohol vyšetrovacím orgánom

Súd na jeseň rozhodne
Foto

11.06.2019 11:20

BRATISLAVA - O návrhu dohody o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR Jozef Kandera s Jaroslavom Klinkom obvineným z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka, sa bude rozhodovať na Okresnom súde (OS) v Pezinku najskôr na jeseň. viac »


Najvyšší súd vytýčil termín procesu s Evou Zámečníkovou: Rozhodne o treste za objednanie vraždy

Najvyšší súd vytýčil termín
Foto

11.06.2019 11:10

BRATISLAVA - Takmer po roku Najvyšší súd (NS) SR vytýčil termín odvolacieho konania v kauze neprávoplatne odsúdenej českej podnikateľky Evy Z., ktorá si mala objednať vraždu svojho manžela. Termín verejného zasadnutia v tejto veci je vytýčený na 3. septembra. V utorok o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. viac »


Šokujúce zistenie talianskej novinárky: Vadala mal svojich colníkov priamo vo firme v Michalovciach

Šokujúce zistenie talianskej novinárky:

08.06.2019 19:27

BRATISLAVA - Taliansky podnikateľ Antonino Vadala s väzbami na taliansku mafiu ´Ndranghetu mal vo svojej firme v Michalovciach priamo okresnú centrálu colníkov, ktorí mu nepriamo pomáhali v pašovaní drog. viac »


Kauza kvetinárky Evy opäť pred súdom: Za vraždu manžela údajne chcela zaplatiť 50-tisíc eur

Kauza kvetinárky Evy opäť
Foto

07.06.2019 14:10

BRATISLAVA - Najvyšší súd SR na tretieho septembra vytýčil verejné zasadnutie s českou podnikateľkou Evou Zámečníkovou. Špecializovaný trestný súd v Pezinku ju naposledy v júni 2018 uznal za vinnú v kauze prípravy vraždy bývalého manžela a uložil jej trest osem rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia. viac »


Mazurek sa opäť postaví pred súd: Odvolacie konanie bude začiatkom septembra

Milan Mazurek

07.06.2019 11:02

BRATISLAVA - Najvyšší súd SR vytýčil na tretieho septembra odvolacie konanie v prípade poslanca parlamentu za Ľudovú stranu Naše Slovensko Milana Mazureka. Poslancovi samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v apríli 2018 uložil peňažný trest päťtisíc eur. viac »


V kauze Filipa Rybaniča vytýčil odvolací súd nový termín: Rajtár celý proces kritizoval

Filip Rybanič

06.06.2019 13:10

BRATISLAVA - Krajský súd v Bratislave vytýčil termín verejného zasadnutia, na ktorom sa bude zaoberať odvolaním Filipa Rybaniča, asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára voči minuloročnému rozsudku Okresného súdu Bratislava V. viac »


Najčítanejšie články