Kauzy | Topky.sk - Bleskovky

Nedeľa, 25. august 2019. Meniny má Ľudovít, zajtra Samuel.

Kauzy

Gál je pripravený konať: Jankovskú odvolám, ak polícia potvrdí jej väzby na Kočnera

Gábor Gál, Marian Kočner a Monika Jankovská

Gábor Gál, Marian Kočner a Monika Jankovská

pred 22 hodinami

BRATISLAVA - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) podá návrh na odvolanie Moniky Jankovskej z pozície štátnej tajomníčky okamžite po tom, ako sa potvrdia neoficiálne informácie. Informoval o tom na sociálnej sieti. Ak bude po nevyvrátiteľnom potvrdení informácií Smer-SD, ktorý Jankovskú nominoval, trvať na jej zotrvaní v pozícii, Gál podľa svojich ... viac »

Polícia zrejme roky vedela o Vadalovi a talianskej mafii na východe Slovenska

Polícia zrejme roky vedela

04.06.2019 21:36

BRATISLAVA - Rozsiahla kontrola starých spisov a komunikácie s Talianmi našla pochybenia a dokonca aj možný trestný čin, televízii Markíza to potvrdilo policajné prezídium. Kontrolu nariadil ešte v apríli policajný prezident, potom, čo na rozpory upozornila talianska verejnoprávna televízia. viac »


Súdny proces podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou opäť odročili: Dôvodom je práceneschopnosť

Súdny proces podnikateľkou Eleonórou
Foto

04.06.2019 11:30

BRATISLAVA - Senát Okresného súdu (OS) Bratislava I opäť odročil v utorok hlavné pojednávanie s východoslovenskou podnikateľkou Eleonórou Kabrheľovou, mediálne známou ako Eleonórou Moyzesovou, obžalovanou z podvodu, a s ďalšími spoluobžalovanými pre práceneschopnosť hlavnej obžalovanej. viac »


Júnový termín pojednávania s Kočnerom a Ruskom je zrušený: Rozhodol tak špecializovaný súd

Júnový termín pojednávania s

04.06.2019 08:50

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) zrušil termín prvého hlavného pojednávania s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom v kauze televíznych zmeniek, ktorý bol pôvodne vytýčený na 20. júna. Pojednávanie by sa napokon malo začať až 22. júla, keď je proces vytýčený na šesť dní do 31. júla. ... viac »


Súd vytýčil termín pojednávania s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom v kauze zmeniek

Súd vytýčil termín pojednávania

31.05.2019 09:20

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) vytýčil termín prvého hlavného pojednávania s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom v kauze televíznych zmeniek. viac »


AKTUÁLNE Posun v prípade vraždy právnika Ernesta Valka: Tento muž priznal svoju účasť

AKTUÁLNE Posun v prípade

30.05.2019 16:47

BRATISLAVA - Jaroslav Klinka, komplic Jozefa Radiča v prípade vraždy Ernesta Valka, uzavrel dohodu o vine a treste, pričom sa priznal k účasti na vražde právnika v novembri 2010. Ako ďalej informoval portál TV JOJ noviny.sk, televízii to potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. viac »


Pokrok vo vyšetrovaní prípadu vraždy Kuciaka: Europol prelomil Kočnerove šifrované správy

Pokrok vo vyšetrovaní prípadu

29.05.2019 16:01

BRATISLAVA - Polícia v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka opäť pokročila. Momentálne sú totiž na stope ďalšiemu podstatnému zisteniu. V týchto dňoch sa podarilo prelomiť komunikáciu, ktorú počas inkriminovaného obdobia minulého roka uskutočnil Marian Kočner, ktorý je obvinený z objednávky tejto vraždy. viac »


Posun v prípade brutálneho zabitia Filipínca Henryho (†36): Odvolanie dozorovej prokurátorky

Obžalovaný Juraj Hossu prichádza
Foto

29.05.2019 15:30

BRATISLAVA - Na Okresný súd (OS) Bratislava I bolo doručené odvolanie dozorovej prokurátorky Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave voči verdiktu tohto nižšieho súdu v kauze zabitia Filipínca Henryho Acordu. viac »


Prokuratúra začala konať vo veci krivých výpovedí v kauze Ladislava Bašternáka

Ladislav Bašternák

28.05.2019 18:45

BRATISLAVA - Prokuratúra už začala konať v prípade možných krivých výpovedí v podvodnej kauze, v ktorej bol na päťročný nepodmienečný trest odňatia slobody v marci právoplatne odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák. viac »


Kauza zabitia Filipínca Henryho Acordu pokračuje: Prokuratúra podala odvolanie voči verdiktu

Príchod Juraja Hossu na

27.05.2019 20:25

BRATISLAVA - Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave podala v pondelok odvolanie voči verdiktu Okresného súdu (OS) Bratislava I v kauze zabitia Filipínca Henryho Acordu. Informoval o tom prokurátor a hovorca KP Bratislava Oliver Janíček. Juraja Hossu obžalovaného zo zabitia Acordu odsúdil 14. mája senát OS Bratislava I na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne. viac »


Kauza Čistý deň znova ožíva: Prokuratúra sa stavia k prípadu poctivo, Čižnár začal konať

Generálny prokurátor SR Jaromír

27.05.2019 15:15

BRATISLAVA – Generálny prokurátor Jaromír Čižnár obnovil trestné stíhanie v prípade subvenčného podvodu v kauze Čistý deň. Zastavenie prípadu vyšetrovateľom považuje za predčasné. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová. viac »


Bašternákova sťažnosť voči najnovšiemu obvineniu: Súd vo veci stále nerozhodol

Ladislav Bašternák na súde

27.05.2019 11:40

BRATISLAVA - Polícia a ani prokuratúra zatiaľ nerozhodli o sťažnosti právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava B. voči najnovšiemu obvineniu. viac »


Prvé pikantnosti na súde s Ruskom a mafiánmi: Prokurátor nachytal Ruska, jeho verzia má trhlinu

Prvé pikantnosti na súde

24.05.2019 13:15

BRATISLAVA - Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava II pokračuje v piatok druhým dňom prvé hlavné pojednávanie s bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom, ktorý je obžalovaný v prípade prípravy vraždy svojej spoločníčky Sylvie Volzovej. Dnes vypovedajú Rusko a Robert Lališ alias Kýbel. viac »


Hnev Slovákov za nízky trest za zabitého Filipínca Henryho: Čižnár zasahuje, prípad ešte nekončí

Príchod Juraja Hossu na

24.05.2019 11:34

BRATISLAVA - Juraja Hossua odsúdil súd pred pár dňami na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne za zabitie Filipínca Henryho Acordu (†36). Generálna prokuratúra však vec preskúmala a podala odvolanie voči výške trestu. viac »


VIDEO Polaček reaguje na nekonečnú kauzu EEI v Košiciach: Parkovanie má v správe mesto

Jaroslav Polaček
FotoVideo

23.05.2019 18:45

KOŠICE – Mesto Košice trvá na tom, že je podľa platného všeobecne záväzného nariadenia (VZN) naďalej výlučným prevádzkovateľom systému parkovania na svojom území. viac »


Nekompromisný verdikt súdu: Novozámockého exprimátora odsúdili na päť rokov väzenia

Nekompromisný verdikt súdu: Novozámockého

23.05.2019 18:25

NOVÉ ZÁMKY – Bývalého primátora Nových Zámkov Gejzu P. a prednostu mestského úradu Petra Á. odsúdil v stredu (22. 5.) Okresný súd v Nových Zámkoch za obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spolupáchateľstvom na päť rokov väzenia nepodmienečne. viac »


Kvasnica o megaprocese: Volzová má dôvodné obavy o svoj život, vypočuť by mali Kyselicu

Roman Kvasnica
Foto

23.05.2019 17:45

BRATISLAVA - Silvia Volzová sa z obavy o svoj život a zdravie nechce zúčastniť na pokračovaní súdneho pojednávania v kauze prípravy jej likvidácie. Povedal to jej právny zástupca Roman Kvasnica po štvrtkovom pojednávaní, na ktorom o príprave vraždy vypovedali obžalovaní banskobystrický bos Mikuláš Č. a jeho bývalý komplic Miloš K. viac »


Známa SMS Kočnera šéfovi Penty má mať pokračovanie: V spise je údajne aj nahrávka

Jaroslav Haščák a Marian

23.05.2019 17:00

BRATISLAVA - To, že kontroverzný podnikateľ Marian Kočner poslal šéfovi Penty Jaroslavovi Haščákovi v januári 2018 správu, kde píše o "odjebaní čuráka", je už verejnosti známa vec. V marci bol potom zastrelený investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica. Podľa denníka SME však existuje približne z obdobia danej SMS aj nahrávka z hotela Albrecht ... viac »


Kauza tunelovania kúpeľov v Piešťanoch je opäť na začiatku: Je nutné vypočuť desiatky svedkov

Kauza tunelovania kúpeľov v

23.05.2019 13:00

TRNAVA – Kauza údajného tunelovania piešťanských kúpeľov ich manažérmi spred dvadsiatich rokov sa na Okresnom súde v Trnave dostala po rokoch opäť na začiatok. Prípad dostal v poradí už piaty sudca Marián Dunčko, ten dnes obvineným aj svedkom oznámil, že pojednávať nebude, pretože má ísť od 1. januára budúceho roku na iný súd. Keďže prokuratúra trvá ... viac »


Kauza ochrankárov: Policajti v ÚOÚČ by mali byť elitou, medializácia ma vyrušuje, tvrdí Saková

Kauza ochrankárov: Policajti v

20.05.2019 15:30

BRATISLAVA - Policajti zaradení v Úrade na ochranu ústavných činiteľov (ÚOÚČ) by mali byť elitou. Povedala to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) po zasadnutí parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť s tým, že medializácia situácie ju vyrušuje. viac »


Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií, tvrdí stavebník

Stavbu D4 a R7

20.05.2019 14:13

BRATISLAVA – Výstavbu bratislavského nultého obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, sprevádza množstvo nepodložených špekulácií a dezinformácií. Vyhlásila to spoločnosť D4R7 Construction, zodpovedná za výstavbu obchvatu. Verí v silu faktov a ak to bude potrebné, je odhodlaná brániť sa aj súdnou cestou. Reagovala tak aj na závery testov zeminy ... viac »


Najčítanejšie články