Kauzy | Topky.sk

°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Kauzy

Ústavný súd rozhodol: Súhlasil s väzobným stíhaním dvoch sudcov, nesúhlasil pri Jozefovi Kolcunovi

Budova Ústavného súdu SR v Košiciach

Budova Ústavného súdu SR v Košiciach

pred hodinou

KOŠICE - Ústavný súd (ÚS) SR vo štvrtok dal súhlas na väzobné stíhanie bývalej podpredsedníčky Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmily U. a bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Davida L. viac »

AKTUÁLNE Kočnerovu volavku Zsuzsovú prepustili: FOTO Dráma pred väznicou, znova v putách!

AKTUÁLNE Kočnerovu volavku Zsuzsovú
FotoVideo

03.09.2020 14:35

LEOPOLDOV - Vo štvrtok odznel verdikt v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Šokoval snáď celé Slovensko. Marian Kočner a Alena Zsuzsová boli uznaní za nevinných. Ženu, ktorej prischla prezývka Kočnerova volavka, súd nariadil prepustiť na slobodu. Tam však na ňu čakalo ozbrojené komando. viac »


PRVÉ REAKCIE na verdikt súdu v prípade vraždy Kuciaka: Prezidentka Čaputová je šokovaná!

PRVÉ REAKCIE na verdikt
Foto

03.09.2020 14:29

BRATISLAVA - V prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej padol rozsudok, ktorý mnohí nečakali. Marian Kočner a Alena Zsuzsová sú podľa senátu ŠTS v Pezinku nevinní. Rodičia oboch zavraždených odišli z miestnosti. Šokovaná je prezidentka Zuzana Čaputová i ostatní politici. viac »


Mijatovičová z Rady Európy o kauze Kuciak: Je ešte čo robiť, aby sa zaistila spravodlivosť

Dunja Mijatovičová

03.09.2020 13:58

ŠTRASBURG - Oslobodzujúci rozsudok voči Marianovi K. a Alene Zs. v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ukazuje potrebu vynaložiť ešte množstvo úsilia, aby sa zaistila spravodlivosť, napísala na svojom twitterovom účte komisárka Rady Európy pre ľudské práva Dunja Mijatovičová. viac »


Čeľovský: Prvý raz súdime aktívneho politika, ktorý si objednal viacero vrážd

Pojednávanie v prípade vraždy

03.09.2020 12:02

BRATISLAVA - Prvý raz na Slovensku stojí pred súdom - Špecializovaným trestným súdom (ŠTS) v Pezinku - aktívny politik, ktorý si objednal viacero vrážd u zločineckej skupiny. Uviedol to na margo vo štvrtok pokračujúceho procesu so starostom Dolného Chotára Františkom D. a spol. prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Bohdan Čeľovský. viac »


Ringier Axel Springer SK verí, že všetci páchatelia budú spravodlivo potrestaní

Pojednávanie v kauze vraždy

03.09.2020 11:42

BRATISLAVA - Spoločnosť Ringier Axel Springer SK verí, že všetci páchatelia, ktorí sa podieľali na vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, budú spravodlivo potrestaní. viac »


Chronológia prípadu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Pojednávanie v kauze vraždy

03.09.2020 11:25

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vo štvrtok vyniesol rozsudok v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Obžalovaných Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú spod obžaloby oslobodil. Tomáša Szabá uznal vinným, a to aj v prípade vraždy podnikateľa Petra Molnára a odsúdil ho na 25-ročný trest odňatia slobody. Súd ... viac »


Nový sudca si vyžaduje nové dokazovanie: Súdna kauza zariadenia Iris pokračuje

Kauza zariadenia pre seniorov

02.09.2020 10:50

BRATISLAVA - Doteraz celé vykonané dokazovanie v kauze zariadenia pre seniorov Iris, kde figuruje obžalovaný falošný lekár Ivan B. a falošná sestrička Vanessa P., sa musí pred novým sudcom Okresného súdu (OS) Bratislava I vykonať nanovo. viac »


Termín procesu v kauze vrážd starčekov vo Vinosadoch vytýčený nie je

Termín procesu v kauze

01.09.2020 10:05

BRATISLAVA - Termín procesu v kauze vrážd dvoch dôchodcov, ktoré sa odohrali v marci 2010 v obci Vinosady v okrese Pezinok po tom, čo sa zmenil v prípade zákonný sudca Okresného súdu Bratislava I (OS), vytýčený zatiaľ nie je. viac »


Pred 25 rokmi uniesli prezidentovho syna: FOTO Remiášová o darebákoch v talároch! Verím, že im odzvonilo

Pred 25 rokmi uniesli
Foto

31.08.2020 19:00

BRATISLAVA/SVÄTÝ JUR - Už je tomu neuveriteľných 25 rokov, čo na území Slovenska došlo k zavlečeniu syna prvého slovenského prezidentka Michala Kováča. Michal Kováč mladší bol 31. augusta 1995 na ceste autom zo svojho domu vo Svätom Jure skupinou mužov zavlečený za rakúske hranice. Táto kauza sa do dejín slovenskej politiky zapísala veľkým písmenami ... viac »


Kauza vraždy Kuciaka sa blíži ku koncu, rozsudok padne vo štvrtok

Ďalšie pojednávanie v prípade

30.08.2020 15:25

BRATISLAVA – V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa na pojednávaní vo štvrtok (3. 9.) na pôde Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku očakáva vynesenie rozsudku. Prokurátor navrhuje všetkým obžalovaným 25-ročný trest odňatia slobody. viac »


Únos prezidentovho syna je špecifikom a obrovskou hanbou Slovenska, hovorí exvyšetrovateľ

Únos prezidentovho syna je

30.08.2020 10:13

BRATISLAVA - Zavlečenie syna slovenského exprezidenta Michala Kováča mladšieho do Rakúska je špecifikom Slovenska a je obrovskou hanbou, že sa na únose podieľali osoby zo štátnych orgánov. Povedal to bývalý vyšetrovateľ a v súčasnosti obhajca Peter Vačok pri príležitosti 25. výročia únosu, ktoré uplynie v pondelok (31. 8.). viac »


Nástup Zbojovskej do výkonu trestu sa môže oddialiť, tvrdí šéf senátu Najvyššieho súdu Kliment

Ilustračné foto

27.08.2020 15:15

BRATISLAVA - Nástup bývalej konateľky skrachovanej nebankovky Faro Moniky Zbojovskej do výkonu trestu sa môže zo zdravotných dôvodov oddialiť. Uviedol to predseda senátu Najvyššieho súdu (NS) SR Juraj Kliment, ktorý vo štvrtok odsúdil Zbojovskú na tri roky odňatia slobody nepodmienečne. viac »


Smer podáva v súvislosti s Miškovičom trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru

Predseda strany Smer-SD Robert

27.08.2020 11:53

BRATISLAVA - Opozičný Smer-SD v súvislosti s kauzami advokáta Michala Miškoviča podáva trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru (GP) SR. Hovorí o podozreniach z machinácie pri verejnom obstarávaní. Zároveň podáva podnet na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) a Slovenskú advokátsku komoru (SAK). Informoval o tom hovorca strany Ján Mažgút. viac »


Začalo sa odvolacie konanie v kauze nebankovky Faro: Zbojovskú odsúdili na tri roky

Začalo sa odvolacie konanie

27.08.2020 10:59

BRATISLAVA - Pred senátom Najvyššieho súdu (NS) SR sa vo štvrtok začal proces v dlhoročnej a poslednej súdnej kauze nebankovej inštitúcie - spoločnosti Faro. viac »


Vo štvrtok je naplánovaný proces v kauze nebankovky Faro

Vo štvrtok je naplánovaný

26.08.2020 16:30

BRATISLAVA - Najvyšší súd (NS) SR má na štvrtok (27. 8.) naplánovaný ďalší termín procesu v dlhoročnej a poslednej súdnej kauze nebankovej inštitúcie - spoločnosti Faro. viac »


Ak sa potvrdia zistenia pri Trubanovi, navrhnú ho disciplinárne stíhať

Na snímke sudca Špecializovaného

26.08.2020 14:20

BRATISLAVA - Ak sa potvrdia zistenia v prípade šetrenia možnej zaujatosti sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Michala Trubana pri rozhodovaní o väzbe pre nitrianskeho podnikateľa Norberta B., predseda ŠTS Ján Hrubala aj predseda Súdnej rady SR Ján Mazák podajú návrh na jeho disciplinárne stíhanie. Informoval o tom Mazák po stredajšom stretnutí ... viac »


11-ročný spor je na konci: Súd zamietol poslednú žalobu v pozemkovej kauze Veľký Slavkov

11-ročný spor je na

24.08.2020 23:58

PREŠOV - Okresný súd v Prešove v piatok (21. 8.) zamietol v celom rozsahu žalobu spoločnosti Digital Floor Ltd. proti Slovenskému pozemkovému fondu (SPF) o náhradu škody vo výške 60.408.874,60 eur s príslušenstvom. Rozhodol tak o poslednej najvyššej časti žalovanej pohľadávky v kauze Veľký Slavkov. Informoval o tom hovorca SPF Martin Kormoš. viac »


Vyšetrovanie vraždy bosa Jána Takáča je ukončené: Rozhodnutie je na prokurátorovi ÚŠP

Mafiánsky boss Juraj Ondrejčák

24.08.2020 19:44

BRATISLAVA - Vyšetrovanie vraždy bosa bratislavskej skupiny takáčovcov Jána Takáča z roku 2003 je už ukončené a o ďalšom postupe rozhodne prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). viac »


Smer podal trestné oznámenia súvisiace s prácami Kollára, Matoviča i Gröhlinga

Smer podal trestné oznámenia

24.08.2020 13:25

BRATISLAVA - Podpredseda opozičného Smeru-SD Erik Kaliňák a člen predsedníctva Igor Melicher podali tri trestné oznámenia vo veci porušovania autorského práva a spáchania podvodu súvisiace so záverečnými prácami premiéra Igora Matoviča (OĽANO), predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) a ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS). viac »


Návrh novely zákona o štátnom občianstve neprináša skutočnú nápravu, myslí si Bukovszky

Návrh novely zákona o

20.08.2020 11:55

BRATISLAVA - Návrh novely zákona o štátnom občianstve v zásade nerieši problém, ktorý vznikol v roku 2010. Myslí si to splnomocnenec vlády SR pre národnostné menšiny László Bukovszky. viac »


Najčítanejšie články