Kauzy | Topky.sk

°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Kauzy

Ústavný súd rozhodol: Súhlasil s väzobným stíhaním dvoch sudcov, nesúhlasil pri Jozefovi Kolcunovi

Budova Ústavného súdu SR v Košiciach

Budova Ústavného súdu SR v Košiciach

pred 19 minútami

KOŠICE - Ústavný súd (ÚS) SR vo štvrtok dal súhlas na väzobné stíhanie bývalej podpredsedníčky Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmily U. a bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Davida L. viac »

Koketovanie s nacizmom či fašizmom nemôžeme akceptovať, tvrdí Remišová

Koketovanie s nacizmom či

12.10.2020 20:45

BRATISLAVA - Dlhoročné, niekedy menej a inokedy viac skryté koketovanie s nacizmom či fašizmom je niečo, čo v demokratickej spoločnosti nemôžeme akceptovať. A to ani pod falošným argumentom slobody. V reakcii na rozhodnutie samosudkyne Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorá uznala predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu za vinného zo zločinu podpory a propagácie ... viac »


Už zajtra pokračuje proces s Kotlebom v kauze kontroverzných šekov: Odznejú záverečné reči

Pokračuje hlavné pojednávanie s

11.10.2020 22:50

BRATISLAVA - Pred samosudkyňou Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pokračuje v pondelok (12. 10.) hlavné pojednávanie s predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom v kauze rozdávania kontroverzných šekov na sumu 1488 eur. viac »


Sheila nateraz s vyhrážkami na internete skončila: Súd rozhodol, že bude stíhaná väzobne

Kontroverzná Adriána, ktorá si

11.10.2020 13:55

BANSKÁ BYSTRICA - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, v nedeľu rozhodol o vzatí do väzby Sheily S., ktorá je obvinená pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, prečin nebezpečného vyhrážania a ďalšie skutky. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. viac »


Rudolf Kusý sa postavil pred súd! VIDEO Dobrá správa pre zadržaného starostu

Rudolf Kusý
FotoVideo

09.10.2020 10:08

BRATISLAVA - Trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu (KS) v Bratislave začal rozhodovať o sťažnosti prokurátora voči rozhodnutiu Okresného súdu (OS) Bratislava III, ktorý v nedeľu (4. 10.) nezobral do väzby starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa Kusého. viac »


AKTUÁLNE Sudcovia opäť pred súdom: Jankovskej ostali oči pre plač, Cvikovú verdikt potešil

Monika Jankovská a Denisa

08.10.2020 12:43

BRATISLAVA - Najvyšší súd potvrdil väzbu Moniky Jankovskej do marca 2021, Denisu Cvikovú prepustil na slobodu. viac »


Jeden z developerov sa ohradzuje voči tvrdeniam bratislavského starostu Rudolfa Kusého

Nesrovnal a Kusy v

08.10.2020 11:58

BRATISLAVA - Developer projektu na Jaskovom rade sa ohradzuje voči tvrdeniam starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa K., ktorý v súčasnosti čelí obvineniam. Jeho vyjadrenia o tom, že projekt je v rozpore s územným plánom, označuje za nepravdivé, čo má podľa neho potvrdzovať aj oficiálny spis k územnému a stavebnému konaniu. viac »


Disciplinárka vytýčila ďalší termín: Dobroslav Trnka sa opäť postaví pred komisiu

Dobroslav Trnka

07.10.2020 08:34

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR vytýčila na október ďalší termín konania s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. viac »


Hrubala a Mazák podávajú disciplinárny návrh: Sudca Truban mal rozhodovať v prospech Bödöra

Sudca Špecializovaného trestného súdu

06.10.2020 16:30

BRATISLAVA - Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala a predseda Súdnej rady SR Ján Mazák podajú disciplinárny návrh na sudcu ŠTS Michala Trubana. Dohodli sa na tom na utorkovom stretnutí. Podanie vychádza z dôvodného podozrenia možnej zaujatosti Trubana pri rozhodovaní o väzbe pre nitrianskeho podnikateľa Norberta B. Informovala o ... viac »


AKTUÁLNE Najvyšší súd podmienečne prepustil údajného vplyvného muža podsvetia Masláka

Miroslav Maslák

06.10.2020 14:46

BRATISLAVA - Údajne vplyvného muža podsvetia z Považia Miroslava Masláka prepustil Najvyšší súd (NS) SR podmienečne na slobodu. NS SR rozhodol v utorok, keď zamietol sťažnosť prokurátora, ako aj odsúdeného voči augustovému rozhodnutiu Krajského súdu (KS) v Trenčíne, ktorý Masláka prepustil na slobodu. Potvrdila to hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. viac »


Starosta Nového Mesta ide na slobodu: Prokurátor sa odvolal! Sú to nezmysly, tvrdí Kusý

Rudolf Kusý

04.10.2020 13:20

BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie na Okresnom súde Bratislava III rozhodol, že obvinený starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý bude stíhaný na slobode. Ten pred pojednávaním prítomným médiám povedal, že obvinenia považuje za nezmysly. Rozhodnutie nie je právoplatné. viac »


Horúco okolo Ľudovíta Makóa! Pre svedectvo proti mocným zriaďujú špeciálny vyšetrovací tím

Horúco okolo Ľudovíta Makóa!

03.10.2020 11:57

BRATISLAVA - Okolo bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy sa po dohode o spolupráci s políciou dejú skutočne veľké veci. Potom, ako Ľudovít Makó prisľúbil informácie o trestnej činnosti mocných a požiadal o status utajeného svedka, zariaďujú podľa informácií Topky.sk špeciálny vyšetrovací tím. viac »


Sudca by mal o vzatí Rudolfa Kusého do väzby rozhodovať v nedeľu doobeda

Rudolf Kusý

02.10.2020 17:33

BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie by mal rozhodovať o vzatí do väzby starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa K. v nedeľu (4. 10.) doobeda. Potvrdil to hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. viac »


Zadržanie starostu Rudolfa Kusého je úplne nedôvodné, tvrdí právna zástupkyňa

Rudolf Kusý

02.10.2020 16:07

BRATISLAVA – Spôsob zadržania, ale aj samotné zadržanie v súčasnosti obvineného starostu bratislavského Nového Mesta Rudolfa K. považuje jeho právna zástupkyňa Eva Mišíková za nedôvodné. Dôvod na jeho zadržanie nevidí, rovnako tak ani dôvod na jeho prípadné vzatie do väzby. viac »


Bývalý šéf Váhostavu zvýhodňoval veriteľov: Ján Kato odchádza zo súdu s podmienkou

Ján Kato

01.10.2020 16:36

BANSKÁ BYSTRICA - Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, schválil vo štvrtok dohodu o vine a treste medzi prokurátorom o obvineným, ktorým je Ján Kato, bývalý generálny riaditeľ a predseda predstavenstva stavebnej spoločnosti Váhostav. Rozsudok je právoplatný, obvinený sa vzdal práva na odvolanie. viac »


Nevydanie Majského na Slovensku: Sťažnosťou sa bude zaoberať Vrchný súd v Prahe

Nevydanie Majského na Slovensku:

01.10.2020 16:30

PRAHA - Sťažnosťou v prípade právoplatne odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského voči stredajšiemu (30. 9.) rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe nevydať ho na Slovensko, ale ponechať ho vo väzbe, sa v budúcnosti po doručení sťažnosti a spisového materiálu bude zaoberať Vrchný súd v Prahe. Potvrdila to hovorkyňa Vrchného súdu v Prahe Kateřina Kolářová. viac »


Slovenská a belgická prokuratúra sa dohodli: Pri objasňovaní smrti Chovanca budú spolupracovať

Prvá námestníčka generálneho prokurátora

30.09.2020 17:59

BRATISLAVA - Zástupcovia slovenskej i belgickej prokuratúry sa dohodli na spolupráci pri objasňovaní úmrtia občana SR Jozefa Chovanca v Belgicku. A to "formou vykonania vyšetrovacích úkonov, ktoré sa budú uskutočňovať na území SR prostredníctvom európskeho vyšetrovacieho príkazu na základe žiadostí belgických justičných orgánov". Informovala o tom hovorkyňa ... viac »


Andruskó je obvinený aj z krátenia dane: Pojednávanie odročili na december

Ilustračné foto.

30.09.2020 14:15

BRATISLAVA - V stredu pokračovalo na Okresnom súde (OS) Bratislava V hlavné pojednávanie so Zoltánom A. a Jánom M., ktorí sú obžalovaní z ekonomickej trestnej činnosti, konkrétne z krátenia dane a poistného. Verejnosť bola opäť z procesu vylúčená. Najbližšie by sa malo v tejto veci pojednávať 14. decembra o 9.00 h. viac »


Proces v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej odročili na november

Pred senátom Okresného súdu

29.09.2020 14:30

BRATISLAVA - Senát Okresného súdu (OS) Bratislava II odročil hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej na 27. novembra. V prípade figuruje ako obžalovaný exriaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan. viac »


Pokračuje proces v kauze vraždy Miroslava Sýkoru: Vypovedá bývalý šéf SIS Ivan Lexa

Ivan Lexa

29.09.2020 12:11

BRATISLAVA - Takmer po dvoch rokoch pokračuje súdny proces v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru z roku 1997. Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava I v utorok vypovedajú viacerí svedkovia. Momentálne svedčí bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivan Lexa s vylúčením verejnosti. viac »


Kauza prípravy vraždy Volzovej: Pred súdom prehovoril Kočner, Ruskova exspoločníčka vraj strach nemala

Pred senátom Okresného súdu

29.09.2020 10:13

BRATISLAVA - Pred senátom Okresného súdu Bratislava II pokračuje hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy Sylvie Klaus-Volzovej, kde figuruje ako obžalovaný exriaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko, bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan. viac »


Najčítanejšie články