Potrebujú pomoc | Topky.sk

°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Potrebujú pomoc

Ondrejkovi (2) na Slovensku nevedeli pomôcť: Vážna diagnóza! Šancu mu dala liečba v Mexiku

Ondrejko už vie sedieť bez opory

Ondrejko už vie sedieť bez opory

22.01.2018 00:01

BRATISLAVA - Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vám v živote môže stať, je, že sa vám narodí dieťatko s vážnymi zdravotnými problémami. Keď prišiel na svet Ondrejko, nedávali mu lekári žiadnu šancu. Trpel rázštepom chrbtice aj hydrocefalom a museli ho niekoľkokrát operovať. Chlapček a jeho rodičia sa však dokázali popasovať aj s takýmito ťažkými ranami ... viac »

Prosba za chorého Martinka: Kiež by bolo v novom roku miesto pre zázraky

Prosba za chorého Martinka:
Foto

06.01.2015 00:00

VEĽKÉ ZÁLUŽIE - Martinko Kupec je veľký bojovník, o ktorom čitatelia Topiek už viackrát počuli. Otec chlapčeka s Louis-Barrovej syndrómom nám tentoraz do redakcie poslal pekné novoročné prianie, ktoré sme sa rozhodli zverejniť. Keby mali pre Martinka lekári dobré správy, nebolo by na svete šťastnejšieho dieťaťa. Martinko, želáme ti veľa síl a hlavne zdravia! viac »


Dedo Kamil (61) má iba jedno vianočné želanie: Aby už nikdy viac nemusel plakať

Dedo Kamil (61) má
Foto

12.12.2014 00:00

KLENOVEC – Pán Kamil bol dlhé roky gamblerom a hazardérom, ktorý dohnal svoju manželku k rozvodu. Potom však prišiel zlom a on všetko oľutoval. Keď sa dočítal o osude svojej dcéry a vnúčika na Topkách, nedokázal prestať plakať. viac »


Dianka na FOTO trpí nevyliečiteľnou chorobou: Napriek beznádeji lekárov dostala šancu

Dianka na FOTO trpí
Foto

05.12.2014 00:00

KOPČANY - Dianka sa narodila s metabolickou poruchou, na ktorú neexistuje žiadna liečba. Postupne prestala papať a nakoniec sa prestala aj hýbať. Mamička sa však rozhodla o dcérku starať doma a vyhľadať pomoc neziskovej organizácie Plamienok. viac »


Veronika na VIDEU bojuje zo všetkých síl: Napriek ťažkej diagnóze má obrovské šťastie!

Veronika na VIDEU bojuje
FotoVideo

27.11.2014 00:00

PIEŠŤANY – Dvadsaťštyriročná Veronika ešte stále verí na zázraky. Má skvelých rodičov a veľa dobrých kamarátov. Narodila sa však s detskou mozgovou obrnou a od života očakáva celkom iné veci, ako ľudia so zdravými končatinami. viac »


Mama päťročnej Anetky je na všetko sama: Otec sa o choré dievčatko nestará!

Mama päťročnej Anetky je
Foto

24.11.2014 00:00

RAJECKÁ LESNÁ - Anetka je živá, statočná a rada sa usmieva napriek svojmu neradostnému osudu. Mame sa narodila o dva mesiace skôr v čase, keď boli obe v ohrození života. viac »


Tobiasko vďaka pomoci absolvoval náročnú operáciu: Onedlho už bude chodiť!

Tobiasko vďaka pomoci absolvoval
Foto

11.11.2014 00:00

TRNAVA – O Tobiaskovi (4) sme písali už viackrát. Chlapček sa narodil s detskou mozgovou obrnou a hrozilo mu, že nikdy nebude chodiť. Ale intenzívne rehabilitácie, rodičovská snaha a šikovní lekári urobili zázrak. Keby sa však nespojili sily viacerých dobrodincov, o zázraku ako z rozprávky by Tobiasko mohol len snívať. viac »


Rehabilitácia je úspešná: Ťažko postihnutý Branko po piatich rokoch už chodí sám!

Rehabilitácia je úspešná: Ťažko
Foto

07.11.2014 00:00

ŠAMORÍN - Branko sa narodil cisárskym rezom a hoci bol maličký, všetko sa spočiatku zdalo byť v poriadku. O tri mesiace však lekárka začala mať podozrenie, že Branko nenapreduje tak, ako by mal. Keď ho vyšetrili na neurológii, rodina zažila šok. viac »


Lukáško je bojovník: Ochablo mu celé telíčko, ale snaží sa postaviť na vlastné nohy

Lukáško je bojovník: Ochablo
Foto

24.10.2014 00:00

ROŽŇAVA - Blonďatý Lukáško sa narodil predčasne, ale prvé dva mesiace v nemocnici mu pridali na sile i na váhe. Potom však prišla studená sprcha – lieky, ktoré Lukáško užíval, mu spôsobili ochabnutie svalstva celého tela. viac »


Virtuálna kávička chutí, a aj pomáha

Foto 2 = Virtuálna

13.10.2014 08:30

Máš chuť na kávu? Čo tak dať si jednu virtuálnu? Divné? Možno, ale nie nemožné! viac »


Mladá Saška by mohla o trápení napísať knihu: Život s obrnou je veľmi ťažký

Mladá Saška by mohla
Foto

06.10.2014 05:38

NITRA - Alexandra z Nitry sa pred 27 rokmi narodila so závažnou diagnózou, hoci prvé dva roky bola zdravá ako ostatné deti. No keď nastúpila do detských jaslí, učiteľka si všimla, že nedokáže sama stáť ani chodiť... viac »


Simonka sa narodila s vážnou diagnózou: Jej detskou izbou je nemocničné oddelenie

Simonka sa narodila s
Foto

03.10.2014 00:00

PIEŠTANY – Krátko po narodení diagnostikovali Simonke závažnú poruchu pažeráka. Dieťatko sa dusilo vlastnými slinami a hneď prvý deň muselo podstúpiť 7-hodinovú operáciu. viac »


Martinko sa prestáva usmievať: Bojuje, ale choroba je rýchlejšia ako on

Martinko sa prestáva usmievať:
Foto

29.09.2014 00:00

VEĽKÉ ZÁLUŽIE - O Martinkovi s krásnym širokým úsmevom a množstvom snov z Veľkého Zálužia už čitatelia Topiek počuli viackrát. Chlapec trpí nevyliečiteľnou chorobou, ktorá ho pripútala na vozíček. Žiaľ, v poslednej dobe Martinko prichádza aj o to posledné, čo držalo jeho rodičov v nádeji. viac »


Príbeh malej Zojky pokračuje: Dievčatku diagnostikovali ďalšiu poruchu

Príbeh malej Zojky pokračuje:
Foto

26.09.2014 00:16

LUČENEC - Pre rokom sme písali o smutnom príbehu malej Zojky, ktorá sa narodila predčasne a s poruchou základných životných funkcií. O pár dní po narodení dievčatko prekonalo nebezpečné krvácanie do mozgu. Viacerí z vás sa vtedy rodine malej Zojky rozhodli pomôcť a práve vďaka tejto ich podpore a starostlivosti rodičov dnes Zojka chytí do rúk hračku a dokáže poslať pusu. viac »


Chlapček potrebuje operáciu: Narodil sa s klepietkom

Chlapček potrebuje operáciu: Narodil
Foto

25.09.2014 00:00

BRATISLAVA - Hoci je Damiánko inak zdravý, narodil sa so šiestym prstom na ľavej ruke. Aby mohol viesť normálny život, bude musieť podstúpiť operáciu. Na tú však jeho rodičia nemajú peniaze. viac »


Kamilko s Kannerovým syndrómom: Bez cudzej pomoci neprežije

Kamilko sa narodil ako

23.09.2014 00:00

HRINOVÁ - Keby mohol autistický Kamilko, ktorý sa narodil s ťažkým zdravotným postihnutím rozprávať, možno by poprosil o pomoc sám. Starostlivosť oňho je však pre rodinu natoľko nákladná, že sa rozhodli požiadať o finančný dar. viac »


SOS: Pomôžeme tomuto krásnemu dievčatku?

SOS: Pomôžeme tomuto krásnemu

31.08.2014 00:00

BRATISLAVA – Niekedy stačí k veľkej radosti len malá pomoc. A o tú nás poprosila mama malej Natálky, ktorej dcérka sa narodila s ochrnutou ľavou rúčkou. Natálkini rodičia sa pokúšajú vyzbierať 700 eur na rehabilitačný pobyt v Piešťanoch a budú vďační za akúkoľvek podporu. viac »


Čo majú spoločné herci René Štúr a Janka Lieskovská? Majú srdcia na mieru!

Čo majú spoločné herci

15.08.2014 09:00

Nadácia Detského kardiocentra prichádza s novým projektom s názvom Srdcia šité na mieru, ktorým sa opäť bude snažiť zlepšiť podmienky detičkám s chorými srdiečkami. Ide o výrobu milých hračiek, ktoré pre nadáciu realizuje spoločnosť EQ Team, s.r.o ako distribútor projektu. Svoje veľké srdce „prevtelilo“ do projektu množstvo skvelých ľudí, a to najmä ... viac »


Dajme šancu talentovaným deťom! Nadácia Tatry hľadá nové talenty

Dajme šancu talentovaným deťom!

06.08.2014 08:00

Jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií zameraných na podporu talentovaných detí vyhlásila súťaž o najlepšie detské talenty! Rodičia a organizácie môžu deti prihlásiť do 10.augusta na stránke Nadáciatatry.sk. viac »


Viktorka (8) už nesedí len v kočíku: Vďaka vám má novú radosť zo života!

Viktorka (8) už nesedí
Foto

24.07.2014 23:59

BRATISLAVA - Podarilo sa! Viktorka, o ktorej sme pred troma mesiacmi písali, že je odkázaná na vozenie sa v kočíku, má dnes novú radosť zo života. Aj vďaka vám sa jej rodičom podarilo vyzbierať peniaze na špeciálny trojkolesový bicykel, ktorým sa nielenže môže presúvať samostatne, ale aj každodenným precvičovaním nožičiek prispievať k zlepšovaniu jej ... viac »


Strastiplný príbeh školáka Matúška (11): Keď sa narodil, nevážil ani kilo!

Strastiplný príbeh školáka Matúška

22.07.2014 23:59

BRATISLAVA - Matúško prišiel na svet predčasne. Vážil necelé kilo a bol takmer o polovicu menší, ako bežní novorodenci. Hneď po narodení putoval na operačný stôl, na ktorom sa po troch rokoch ocitol znova. Dnes je z neho veľký školák, ktorý však nechodí, sám nesedí a musí byť kŕmený. Život by mu mohla výrazne uľahčiť špeciálna operácia. Tá je ale pre ... viac »


Najčítanejšie články